Ciekawe spojrzenie artystki. Otworzyła studio do fotografii… oczu!

Ciekawe spojrzenie artystki. Otworzyła studio do fotografii… oczu!13.12.2021 10:58
Ciekawe spojrzenie artystki. Otworzyła studio do fotografii… oczu!

Gia Roche postanowiła spełnić jedno ze swoich najskrytszych marzeń i otworzyła studio fotograficzne. Nie jest to jednak zwykłe atelier do robienia sesji produktowych czy komercyjnych. Fotografka koncentruje się jedynie na zdjęciach makro tęczówek swoich klientów. Widać, że znalazła swoją niszę.

Gia Roche nie od razu wiedziała, co dokładnie chce robić w świecie fotografii. Jej początki były dość typowe – zdjęcia portretowe, wydarzenia, śluby, sesje narzeczeńskie etc. Zasadniczo trzymała się popularnych dziedzin, ale nigdy nie wzięła się za fotografię pełnoetatowo. Szukała cały czas czegoś dla siebie. Czegoś niepowtarzalnego.

Jednym z tematów zdjęć tej artystki, były jej dzieci. Co ciekawe, najbardziej interesowały ją duże zbliżenia, a nie portrety. I tak zebrała pokaźną kolekcję kadrów uszu, nosów, ust oraz oczu. Te ostatnie okazały się kluczowe w rozwoju kariery Roche, która nabrała tempa po rozwodzie.

Fotografka zwróciła uwagę, że robiąc techniczne zdjęcia bardzo dużych zbliżeń tęczówek, tworzy obrazy bardzo charakterystyczne. Oko każdego człowieka jest unikatowe – tęczówka ma swój niepowtarzalny wzór. Doszedł do tego wątek emocjonalny – Roche straciła córkę i każdego dnia tęskniła za jej spojrzeniem. Postanowiła, że da możliwość sentymentalnego wejrzenia w czyjeś oczy innym.

Po wielu trudnych doświadczeniach, narodził się pomysł na rozpoczęcie nietuzinkowego biznesu. Gia Roche otworzyła własne studio fotograficzne w całości poświęcone fotografowaniu oczu. W Eye Wonder, klient może zrobić specjalistyczne zdjęcie artystyczne własnej tęczówki. Fotografka przykłada się do zadania bardzo technicznie – ma odpowiednie oświetlenie oraz podpórkę do stabilizacji głowy. Reszta jest jej tajemnicą.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)