Ciekawy obiektyw za 115 zł, który zamieni wasz pokój w aparat otworkowy

Ciekawy obiektyw za 115 zł, który zamieni wasz pokój w aparat otworkowy
Marcin Watemborski

21.07.2017 06:51, aktual.: 01.03.2023 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Idea camera obscura jest znana ludziom od setek lat. Zabawa światłem i wypełnianie pomieszczeń widokiem tego, co jest za oknem, fascynowało ludzi od dawna. Dzięki temu obiektywowi będziecie mogli zmienić każdy pokój w ten wyjątkowy twór.

Najprostszym sposobem na zamianę pomieszczenia w camera obscura jest zaciemnienie go i zrobienie otworu w zasłonie okna. Niestety, wtedy pokój wciąż pozostaje ciemny. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest obiektyw Bonfoton Camera Obscura Room Lens. Jeśli chcecie czasem upiększyć swój pokój w ten sposób – to rozwiązanie jest zdecydowanie dla was.

Obiektyw, o którym mówię, został przeznaczony do zamocowania między zasłonami lub w rolecie wyciemniającej. Jeśli wszystkie czynniki się dobrze ułożą – pokój będzie odpowiednio przygaszony, a na zewnątrz będzie jasno – obiektyw rozszerzy obraz tak, by rozchodził się po całym pomieszczeniu, a nie tylko na ścianie przeciwległej obiektywu. Projekcja będzie oczywiście odwrócona.

Obraz

Jak powstało to urządzenie? Małżeństwo – Tommi i Annika – postanowili stworzyć coś, by móc dzielić radość korzystania z camera obscura ze swoimi przyjaciółmi. Niewielka fińska firma konstruuje obiektywy ręcznie.

Stworzyliśmy sklep Bonfoton po tym jak zobaczyliśmy emocjonalne reakcje ludzi, którzy widzą ten efekt po raz pierwszy. Kilkuletnie dzieci i 65-letnia babcia zareagowali tak samo. Po okrzykach zdumienia nastała cisza i wtedy widzowie uświadomili sobie, że to, co widzą to żywy obraz.

Koszt szkiełka to 27 euro, czyli niecałe 115 złotych. Jeśli macie za oknem ładny widok, taki gadżet na pewno wam się przyda. Możecie go zamówić za pośrednictwem strony internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)