CineStill Cs6, czyli chemia do wywoływania slajdów, która daje różne efekty

CineStill Cs6, czyli chemia do wywoływania slajdów, która daje różne efekty

CineStill Cs6, czyli chemia do wywoływania slajdów, która daje różne efekty
Marcin Watemborski
20.05.2020 10:50, aktualizacja: 20.05.2020 12:50

Firma CineStill jest znana ze sprzedawana negatywów o filmowym wyglądzie (będących przerobioną taśmą filmową Kodaka ze ściągniętą maską). Tym razem jednak miłośnicy fotografii tradycyjnej poszli dalej i pokazali światu 3 wywoływacze do slajdów, które dadzą zróżnicowane efekty. Do wyboru, do koloru!

CineStill Cs6 (od słów ”Creative Slide”, czyli ”Slajd kreatywny”) to zestaw do wywoływania pozytywowych filmów kolorowych, czyli slajdów. W jego skład wchodzą 3 kąpiele: wywoływacz, odbielacz i utrwalacz, które ułatwiają cały proces tradycyjnie składający się z 6 etapów: wywoływania czarno-białego, zaświetlania, wywoływania kolorowego, odbielania/utrwalania, płukania oraz stabilizacji. Twórcy chemii chcą w ten sposób odpiąć od procesu E6 łątkę trudnego i niepopularnego. Co więcej – dzięki różnym wywoływaczom będziecie mogli osiągnąć inną estetykę na tym samym pozytywie.

Najciekawsze są wspomniane wywoływacze. Są dostępne 3 estetyki: Tungsten Chrome, Daylight Chrome oraz Dynamic Chrome. Pierwsza z nich ma zwiększone nasycenie kolorów, obniżoną temperaturę barwową do ok. 3200K oraz rozpiętość tonalną około 6 działek (maksymalnie 12); druga również ma 6 działek dynamiki, balans bieli na poziomie 5500K (do światła dziennego lub błysku); trzecia to inna bajka. Dynamic Chrome to obrazek mający rozpiętość około 9 przysłon (dużo detali w jasnych i ciemnych partiach), bogate ciepłe tony i obniżona saturację – obraz wygląda bardzo filmowo.

Obraz

Druga kąpiel to rozwiązanie odwracające i wywołujące kolor (połączenie 2 etapów), natomiast trzecia to odbielenie i utrwalenie/stabilizacja pozytywu. W ten sposób zamiast korzystać z wielu różnych odczynników, użytkownik będzie musiał sięgnąć po zaledwie 3 butelki. Oczywiście płukanie wodą również jest konieczne.

Rozwiązanie CineStill Cs6 może przybliżyć wielu osobom fotografowanie na slajdach oraz eksperymentowanie z własną estetyką. Jeśli komuś zależy na filmowych kolorach, a ma pod ręką jedynie pozytywy pokroju Kodaka Ektachrome E100, Fujifilm Velvia czy Provia, będzie mógł to osiągnąć dzięki odpowiedniemu wywoływaniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zestaw chemii na 1000 ml roztworów roboczych wystarczy na wywołanie ponad 16 rolek filmu (około 30 metrów slajdów). Ceny zaczynają się od 40 dolarów za komplet, który możecie nabyć za pośrednictwem strony internetowej.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)