Cinetics Lynx to zmotoryzowana szyna i głowica, którą można obsługiwać ruchami smartfona

Cinetics Lynx to zmotoryzowana szyna i głowica, którą można obsługiwać ruchami smartfona

Cinetics Lynx
Cinetics Lynx
Marcin Falana
09.03.2017 17:21, aktualizacja: 09.03.2017 23:11

Firma Cinetics znana z ciekawych rozwiązań do filmowania jak CineSkates zaprezentowała zaawansowaną, zmotoryzowaną szynę Lynx, która pozwala na obsługę ze smartfona, dzięki czemu w łatwy sposób wykonamy rewelacyjne filmiki time-lapse i ciekawe ujęcia filmowe.

Lynx to najnowsze dziecko firmy Cinetics. Jest to szyna ze zmotoryzowaną głowicą dedykowana dla fotografów i filmowców. Producent chwali się szybkością składania i konfiguracji, poza tym system pozwala na bardzo precyzyjne ruchy właściwie w każdym kierunku.

Dodatkowym atutem ma być także możliwość zaprogramowania i obsługiwania ruchu głowicy za pomocą aplikacji na smartfona.

Obraz

Bardzo ciekawie zapowiada się możliwość sterowania kamerą za pomocą czujnika grawitacji w smartfonie, jednym słowem ruszamy smartfonem, a w tym samym kierunku rusza się głowica z aparatem. Coś w rodzaju mechanicznego ramienia sterowanego ruchem. Poza tym aplikacja oferuje standardowy joystick do obsługi ruchów głowicy.

Cinetics Lynx
Cinetics Lynx

Urządzenie oferuje wbudowaną baterię, która pozwala na 3 godziny nieustannej pracy. Poza tym możemy przedłużyć szynę, która jest wykonana z włókien węglowych. Producent chwali się solidnym wykonaniem elementów ze stopów aluminium oraz stali nierdzewnej.

Obraz

Lynx na razie jest dostępny na platformie Kickstarter w trzech zestawach: Base Slider (499 dolarów), który pozwala na manualną obsługę, Motorized Slider (999 dolarów), dodatkowo dostajemy silnik i kontroler, oraz Three Axis Slider (1499 dolarów), zestaw ze zmotoryzowaną głowicą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)