Clear Outex Cover to tanie fotografowanie pod wodą

Clear Outex Cover to tanie fotografowanie pod wodą
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Falana

06.11.2017 12:24, aktual.: 26.07.2022 18:16

Jeżeli lubicie fotografię podwodą to warto zwrócić uwagę na nowy model podwodnej obudowy Outex, która jest przezroczysta, co znacznie ułatwia obsługę i pozwala na nurkowanie z aparatem do głębokości 10 m.

Outex to firma zajmująca się podwodnymi obudowami do aparatów. Tym razem Outex chce za pomocą platformy Kickstarter wprowadzić do produkcji nowy, przezroczysty model swojej obudowy, który dołączy do oferty oryginalnych, niebieskich rękawów na aparaty.

Obraz

Przezroczysty model znacznie ułatwia obsługę, szczególnie jeżeli nie znamy naszego aparatu na pamięć. Nowa wersja ma by równie wytrzymała jak oryginał, czyli spełniać wymagania normy IP08. Z założona obudową Outex możemy zanurzać się z aparatem do głębokości 10 m. Nowy model ma też oferować większą elastyczność, dzięki czemu łatwiej umieścić w niej aparat.

Underwater Camera Cover - Outex Overview

Zaletą rozwiązań Outex jest ich uniwersalność z różnymi modelami aparatów, zazwyczaj obudowy podwodne są dedykowane do konkretnego aparatu i kosztują często więcej niż sam aparat. Prezentowany model może obsługiwać aparaty do mniejszych lustrzanek pełnoklatkowych, w kolejce są wersje do bezlusterkowców i profesjonalnych lustrzanek. Outex chwali się także większą wytrzymałością materiału, z którego wykonany jest przezroczysty rękaw, co na pewno przyda się w przypadku nurkowania w słonej wodzie.

Underwater camera cover for mirrorless cameras

Jeżeli firmie uda się zebrać środki, a jest na dobrej drodze, to pierwsze dostawy powinny odbyć się już w styczniu przyszłego roku. Cena tego cacka rzeczywiście nie powala na kolana, za wersję Cear Outex Cover trzeba zapłacić 100 dolarów czyli niecałe 400 zł więc w porównaniu z plastikowymi odpowiednikami warto się zastanowić.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)