Cmentarzysko samochodów zwycięskim zdjęciem w Nat Geo Photo Contest 2018

Cmentarzysko samochodów zwycięskim zdjęciem w Nat Geo Photo Contest 2018

Cmentarzysko samochodów zwycięskim zdjęciem w Nat Geo Photo Contest 2018
Źródło zdjęć: © © JASSEN TODOROV / zwycięzca / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Monika Homan
07.12.2018 10:39, aktualizacja: 07.12.2018 11:41

Co roku zdjęcia z całego świata rywalizują w trzech kategoriach o tytuł najlepszej fotografii według National Geographic. W tym roku zwyciężyło zdjęcie lotnicze przedstawiające cmentarzysko samochodów. Zobaczcie pozostałe zdjęcia.

Spośród 10 000 zgłoszeń do konkursu National Geographic Photo Contest 2018 wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach : "Dzika przyroda", "Ludzie" i "Miejsca". Główną nagrodą w konkursie było 5000 dolarów i publikacja na profilu National Geographic na Instagramie.

Zwycięzcą został Jadsen Todorov, który zrobił lotnicze zdjęcie nad pustynią Mojave w Kalifornii. Jadsen często latał dronem w tej okolicy, więc doskonale znał widok ogromnego magazynu samochodów Volkswagena umiejscowionego tuż obok lotniska Victorville. Po tym, jak w 2015 roku wyszło na jaw, że niektóre samochody Volkswagena nie przeszły testów emisji spalin, ogromny teren sąsiadujący z lotniskiem stał się ich cmentarzyskiem.

Obraz
© © NICHOLAS MOIR / II miejsce w kat. "Miejsca" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)

Todorov był w stałej komunikacji z wieżą lotniska, aby bezpiecznie przelecieć nad sceną, którą chciał uchwycić. Po zbadaniu obszaru na mapach Google, wyobrażał sobie obraz, który miał nadzieję uchwycić. Równoległe latanie, komunikowanie się z kontrolą lotniska i fotografowanie, to żonglerka, którą Todorov udoskonalił na przestrzeni lat. W powietrze wzbija się od 2000 roku, a dziś jest instruktorem lotu.

Obraz
© © CHRISTIAN WERNER / III miejsce w kat. "Miejsca" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)

Tysiące samochodów Volkswagen i Audi można zobaczyć stojące w środku pustyni Mojave w Kalifornii. Modele wyprodukowane w latach 2009-2015 z silnikami o pojemności dwóch litrów z czterema cylindrami, które nie przeszły kontroli Agencji Ochrony Środowiska po prostu stoją i się kurzą. Po skandalu, Volkswagen ustanowił 37 magazynów w Stanach Zjednoczonych, w których przechowuje samochody zwrócone przez właścicieli.

  • Fotografując sceny takie jak ta, mam nadzieję, że wszyscy będziemy bardziej świadomi i bardziej troskliwi dla naszej pięknej planety - mówi Todorov.

W kategorii "Dzika Przyroda" zwyciężyło zdjęcie Pima Volkersa przedstawiające gnu przekraczające rzekę Mara w Tanzanii.

Obraz
© © PIM VOLKERS / I miejsce w kat. "Dzika przyroda" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Był wczesny ranek, kiedy zobaczyłem gnu przekraczające rzekę. Warstwy kurzu, cienia i światła nad wywołanym przez gnu chaosem daje temu obrazowi poczucie tajemniczości i uroku. Jest jak stary obraz - wciąż jestem zmuszony odszukiwać nowe detale, by poznać tę nierzeczywistą scenę.
Obraz
© © MIA COLLIS / I miejsce w kat. "Ludzie" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)

W kategorii "Ludzie" zwyciężyła zaś Mia Collis za portret Davida Muyochokery podczas swojego ostatniego dnia pracy, jako fotograf w swoim studio w Nairobi, w Kenii. Mężczyzna przepracował tam 37 lat, ale jego interes musiał zostać zamknięty.

Obraz
© © JONAS BEYER / II miejsce w kat. "Dzika natura" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)

Więcej zdjęć z konkursu możecie zobaczyć na stronie internetowej National Geographic.

Obraz
© © ALISON LANGEVAD / III miejsce w kat. "Dzika natura" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Obraz
© © YARON SCHMID / Wybór publiczności kat. "Dzika natura" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Obraz
© © TODD KENNEDY / II miejsce w kat. "Ludzie" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Obraz
© © AVISHEK DAS / III miejsce w kat. "Ludzie" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Obraz
© © BUCK HOLZEMER / Wybór publiczności w kat. "Ludzie" / [Nat Geo Photo Contest 2018 ](https://www.nationalgeographic.com/photography/contests/photocontest2018/gallery/winnersall/1/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)