Co czyni zdjęcie udanym? Najlepsze fotki według National Geographic

Co czyni zdjęcie udanym? Najlepsze fotki według National Geographic

Your Shot
Your Shot
Karolina Adamus
01.10.2010 10:28, aktualizacja: 01.08.2022 15:05

National Geographic po wielu latach swojej działalności bez wątpienia jest kojarzony z profesjonalną i często odbierającą mowę fotografią. Na łamach magazynu ukazało się już niejedno zdjęcie, które przejdzie do historii. Tym razem NG postanowił podzielić się z nami najlepszymi fotografiami odkrytymi za pomocą konkursu Your Shot, który prowadzony jest na stronie internetowej magazynu.

Your Shot to specjalny dział strony National Geographic poświęcony fotografiom przesyłanym przez użytkowników. Wśród nich co jakiś czas znajdują się perełki, zarówno pod względem perfekcyjnego uchwycenia chwili, jak i popularności wśród czytelników (wystarczy spojrzeć na kultową już wiewiórkę).

Susan Welchman (starszy redaktor) i Oliver Uberti (projektant) wyszukali najciekawsze fotografie, które trafiły do Your Shot, i w postaci filmu z komentarzem udostępnili je na kanale YouTube. Film warto zobaczyć w całości ze względu na rosnący przy każdym następnym zdjęciu poziom podekscytowania mówiących.

What Makes a Great Picture? | National Geographic

Na początku wideo Welchman stara się także odpowiedzieć na pytanie: "Co czyni zdjęcie udanym?":

Udane zdjęcia zatrzymują czas. Potrafią uchwycić coś, co nie jest kontynuowane. Coś, co wydarzyło się właśnie wtedy i w idealnym momencie. To nie był moment wcześniej. To nie był moment później. To była ta właściwa chwila.

Czy zgadzacie się z tą wypowiedzią?

Źródło: Photoxels

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)