Co filmować, żeby zarabiać na filmach stockowych

Co filmować, żeby zarabiać na filmach stockowych
Jacek Sopotnicki

09.10.2020 07:49, aktual.: 26.07.2022 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli chcesz się podszkolić w dziedzinie wideo i przy okazji zarobić trochę na swoim hobby - filmy stockowe może być dla ciebie świetnym tematem. Nie tylko stawki za sprzedaż są lepsze niż w przypadku zdjęć ale też zapotrzebowanie na dobre ujęcia filmowe wciąż rośnie.

Wideo stockowe to świetna przygoda i ogromna szansa na rozwój swoich umiejętności technicznych w bardzo wymagającym pod tym względzie segmencie filmowym. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja wciąż rośnie, ludzie mają dostęp do coraz lepszego sprzętu i oferują coraz to lepszą jakość swoich nagrań. Dlatego podobnie jak w fotografii tak i tutaj sprawdzi się reguła, że ważniejsza od jakości jest treść. Trzeba po prostu umieć trafić w zapotrzebowanie rynku.

Osobiście zupełnie nie uważam się za świetnego filmowca - po prostu mam trochę fajnego sprzętu, który głównie wykorzystuję do fotografii i zawsze chciałem się podciągnąć w branży wideo. Dzięki wieloletnim doświadczeniom udało mi się znaleźć kilka tematów, które nieźle się sprzedają i akurat były dla mnie dostępne. te doświadczenia doprowadziły mnie do kilku wniosków z którymi dzielę się z wami w poniższym wideoporadniku.

My 5 top selling VIDEOS on Shutterstock, Adobe and iStock and Lessons Learned

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)