Co jedzą dzieci na świecie? Zobacz wyjątkowy cykl zdjęć

Co jedzą dzieci na świecie? Zobacz wyjątkowy cykl zdjęć

Co jedzą dzieci na świecie? Zobacz wyjątkowy cykl zdjęć
Źródło zdjęć: © © Gregg Segal / [Instagram](https://www.instagram.com/greggsegal/)
Marcin Watemborski
02.07.2019 07:07, aktualizacja: 26.07.2022 15:45

Gregg Segal zrealizował niecodzienny projekt, w którym zbadał, co dzieci z całego świata jedzą przez tydzień. To interesujące studium kultury, ale również dostępności żywności. Na podstawie tego można wyciągnąć wiele wniosków na temat współczesnej cywilizacji.

”Jesteś tym, co jesz”. Na pewno nie raz słyszeliście to powiedzenie. I faktycznie, znajduje ono zastosowanie w rzeczywistości. Nasze zwyczaje żywieniowe są zależne nie tylko od klimatu, ale również od kręgu cywilizacyjnego, w którym się obracamy, indywidualnych potrzeb, alergii, smaku i wielu innych czynników. Nasze talerze najlepiej nas określają.

Gregg Segal odbył podróż dookoła świata, w której ukazał różne, często bardzo odmienne, kultury. W ciągu 3-letniej wędrówki odwiedził 9 krajów: USA, Indie, Malezję, Niemcy, Włochy, Senegal, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Brazylię. Swoje badania zamieścił w wizualnie satysfakcjonującym wydawnictwie ”Daily Breat: What Kids Eas Around the World” (”Chleb powszedni: Co dzieci jedzą na całym świecie”).

Fotograf skoncentrował się w swojej pracy na dzieciach, ponieważ one najlepiej przedstawiają zwyczaje żywieniowe dorosłych. Gregg wspomina: ”Jeśli nie nauczysz się dobrze jeść w wieku 9-10 lat, będzie to o wiele trudniejsze, gdy jesteś starszy”.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)