Co możesz zrobić ze swoimi zdjęciami?

Co możesz zrobić ze swoimi zdjęciami?27.02.2019 12:18
Co możesz zrobić ze swoimi zdjęciami?
MATERIAŁY PARTNERSKIE

Postęp technologiczny to określenie nowych możliwości, po które sięgamy najpierw z ciekawości, a potem bardziej z konieczności – bo nie wypada lub nie da się cofać w rozwoju. Po prostu też przyzwyczajamy się do wygody i zapominamy ile satysfakcji daje pewien wysiłek. Tak jest z wieloma branżami, ale my skupimy się na fotografii. Co w obecnych czasach możesz zrobić ze swoimi zdjęciami i dlaczego warto się tym zająć?

Setki zdjęć w smartfonie, czyli zagubiony w akcji

Z pewnością spotkała Was na imprezie lub w pracy taka sytuacja:

  • Byłem niedawno w Barcelonie.
  • Super, masz jakieś zdjęcia?
  • Jasne, na telefonie.

Następuje moment, gdy sięgasz po smartfon i zaczynasz szukać. Setki zdjęć, gigabajty danych, kilkanaście folderów i coraz bardziej zniecierpliwiony widz, który chce zobaczyć Twoje najlepsze fotografie. Ale przecież w takiej Barcelonie nie robisz 10, 20 zdjęć, masz ich setki. Jedne bardziej udane, drugie mniej, a jeszcze inne nie powinny ujrzeć światła dziennego – ich usunięcie zapewne odsuwasz na późne później (czyli nigdy). Zanudzisz rozmówcę pierwszymi kilkoma zdjęciami, nie dotrze do tych najlepszych, które przecież giną w akcji przeszukiwania galerii na smartfonie.

417865005485537938

Najlepsza prezentacja zdjęcia

Może jednak należysz do tych dbających o porządek wśród swoich fotograficznych zbiorów. Może masz mało zdjęć. Nie zmienia to faktu, że pokazywanie fotografii na smartfonie nie oddaje w pełni jakości kadru, który uchwyciłeś. Piękne krajobrazy, szczegółowa architektura lub jakiekolwiek artystyczne portrety zasługują na wydruk. Nie drukujesz przecież wszystkich, wybierasz najlepsze, więc nie marnujesz kogoś czasu i naprawdę pokazujesz na co cię stać jako fotografa. Ale przecież zdjęcia nie muszą wyłącznie lądować w CEWE FOTOKSIĄŻCE. Nie muszą też stać się papierowymi odbitkami. Te najciekawsze mogą być świetną dekoracją ścienną. Nie chodzi tu tylko o wybór formatu, lecz i o powierzchnię. Tu masz bardzo duże pole do popisu.

417865005485669010
[CEWE](https://foto.wp.pl/ follow) FOTOOBRAZ czyli…

Wydruk fotografii na naturalnym drewnie sosnowym najbardziej będzie pasować do rustykalnej stylistyki wnętrza. Zdjęcie na płótnie (tkanina lniana) będzie rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby mieć swój obraz, ale niekoniecznie umieją malować. Zdjęcia na lekkiej płycie PCV, na płycie Alu-Dibond czy też na Akrylu również dodadzą Twojemu zdjęciu wiele walorów estetycznych i trwałości. Przecież po to fotografujesz, aby swoje zdjęcia pokazywać.

A zalety techniczne CEWE FOTOOBRAZÓW?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z sentymentalnych walorów zdjęć wydrukowanych jako fotoobraz dowolnego rodzaju. Wiszą i zdobią ściany, ale dlaczego warto wybrać taki, a nie inny rodzaj dekoracji? CEWE FOTOOBRAZ na płótnie lnianym to 12-to kolorowy wydruk w rozmiarach od 20x20 po 130x130 cm. Fotoobrazy za szkłem akrylowym to duża głębia estetyczna na 4 mm szkle (po 100x150 cm) – jakości dodaje tu bezpośredni druk UV. Również Alu-Dibond czy Gallery Print to też coś dla tych, którzy nie tylko patrzą na ładunek emocji na zdjęciu, ale też po prostu szukają pięknej ozdoby domu. Możesz również bawić się w projektanta i zdecydować się na obraz wieloczęściowy lub wybrać plakat na papierze fotograficznym (błyszczący, matowy, perłowy) i nadać mieszkaniu charakteru. Przecież puste ściany to smutne ściany.

417865005485931154

Zdjęcie w prezencie

Po co fotografujemy? To logiczne, że kadry są niczym trofea, którymi chcesz się chwalić. Za to możliwość ich wydruku jako CEWE FOTOOBRAZ czy fotoplakat (lub zdjęcie w innej postaci) świetnie nadaje się do podarowania komuś prezentu. Tak przekażesz emocje. Tak pokażesz pełnię szczegółów zdjęć. Tak też zrobisz komuś prezent, który będzie równowagą pomiędzy czymś przydatnym, a wyjątkowym. Co zatem jeszcze możesz zrobić ze swoich zdjęć i dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś? Przecież możliwości techniczne, o których wspominam na początku artykułu, dają Ci szerokie pole do popisu i jednak wygodę, której kiedyś fotografujący nie mieli. Ograniczał nas sprzęt lub czas, a dziś? Obecnie do zrobienia zdjęcia wystarczy smartfon, więc to żaden wysiłek – prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy już kadr zdobyłeś i myślisz co z tym fantem zrobić.

Podstęp technologiczny[/h2

Wspominałem, że przyzwyczajamy się do wygody i wysiłek staje się dla nas jakąś przeszkodą. Możliwość łatwego zrobienia setek zdjęć i zmieszczenie tego na karcie lub na innym nośniku cyfrowym to po prostu podstęp technologiczny. Mniej zwracamy uwagę na jakość zdjęć, idziemy na ilość. Niektóre fotografie zostają poddane zbyt dużemu retuszowi graficznemu na komputerze, więc tracimy na autentyczności. Poza tym, wystarczy czasem drobna awaria i złośliwość rzeczy martwych, aby zdjęcia się usunęły – po co tak ryzykować z czymś tak bezcennym jak wspomnienia? Dlatego jednak wydrukowanie zdjęcia są czymś namacalnym i trwałym. Fotografia to nie tylko samo uchwycenie momentu, to też sposób prezentacji zdjęcia i cała otoczka. Stwórz w domu własną galerię, daj bliskiemu wspomnienie z podróży, na którą on nie mógłby wyruszyć. Utrwalaj swoje życie na zdjęciach i zostawiaj to następnym pokoleniom. Albo po prostu wyciśnij maksimum z fotografii i możliwości jakie daje. Wybierz postęp, a nie podstęp technologiczny. Równowagę między tradycją, a technologią znajdziesz CEWE – tutaj sentyment spotka się z jakością.

autor: Rafał Wałęka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)