Co nie tak jest z tą gęsią? Zdjęcie obiega internet

Co nie tak jest z tą gęsią? Zdjęcie obiega internet

Co nie tak jest z tą gęsią? Zdjęcie obiega internet
Źródło zdjęć: © © Vincent Conelissen / [Instagram](https://www.instagram.com/b0unce1971/)
Marcin Watemborski
04.08.2021 10:12, aktualizacja: 04.08.2021 12:12

Wiecie, jak latają ptaki, prawda? Tułów i głowa są jednej linii, machają skrzydłami lub nie i fruną. Okazuje się, że w przypadku gęsi wcale nie jest to takie oczywiste. Z resztą, zobaczcie sami.

Vincent Conelissen z Danii, który jest zapalonym miłośnikiem dzikiej przyrody, ujął w locie gęś. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby jej ciało nie było odwrócone do góry nogami (dosłownie!), a głowa obrócona względem niego o 180 stopni.

Gdy fotograf przyrody był na zdjęciach, pogoda nie sprzyjała. Wiał silny wiatr, a gęś zmagała się z porywistymi podmuchami. Vincent mówi, że zwierzę nie leciało długo w ten sposób, bo aerodynamika jego skrzydeł na to nie pozwala i niejako z automatu ciało ustawiło się grzbietem w górę.

Manewer, który wykonała gęś podczas lotu nazywa się whiffling. Jest on charakterystyczny tylko dla kilku gatunków ptaków. Oprócz gęsi, stosują go: melanitty (podrodzina kaczek), czajki, rycyki oraz brodźce żółtonogie. Ruch zaczyna się od szlaczkowatego lotu, po którym dochodzi do odwrócenia ciała o 180 stopni i bardzo szybkiego powrotu do normalnego stanu.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)