Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie

Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie
Źródło zdjęć: © © [Instagram](https://www.instagram.com/balloonfiesta/?hl=en)
Marcin Watemborski

23.06.2020 09:28, aktual.: 26.07.2022 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Albuquerque International Baloon Fiesta to największy festiwal balonowy na świecie. Jednocześnie jest to jedno z najbardziej obfotografowanych wydarzeń. W tym roku niestety miłośnicy latających, kolorowych brył będą musieli obejść się smakiem.

Co roku festiwal w amerykańskim Albuquerque przyciąga tysiące osób ze względu na przepiękne konstrukcje latających balonów. Ich twórcy i piloci chwalą się nie tylko umiejętnościami, ale estetycznym wzornictwem pełnym kolorów. To również wydarzenie, na którym nie brakuje fotografów, bo przecież kto nie chciałby mieć cudownego zdjęcia nieba usłanego setkami balonów.

Balonowa fiesta odbywa się co roku w październiku i trwa 9 dni. Podczas nich są prezentowane przeróżne konstrukcje latające i organizowane konkursy. Każda edycja jest inna, ale łączy je jedno – około 600 wspólnie latających balonów. Aż żal by było tego nie ująć na zdjęciach. Co roku powstaje ich naprawdę sporo. W 2017 roku było to aż około 25 milionów kadrów!

Niestety ten rok będzie inny, smutniejszy i pozbawiony kolorowego nieba. Organizatorzy festiwalu zadecydowali o odwołaniu tegorocznej edycji ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, więc 49. Doroczny Festiwal Balonów odbędzie się dopiero w październiku 2021 roku. Bilety i rezerwacje zostały automatycznie przełożone na przyszły rok, ale można e bez problemu oddawać i uzyskać zwrot środków.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1972 roku i od tamtego czasu co roku były kolejne. Tegoroczne ”przełożenie” wydarzenia na przyszły rok jest pierwszym w historii całego przedsięwzięcia. Szkoda, że nie będzie nowych pięknych zdjęć balonów. Przyznam szczerze, że co roku czekam na ten festiwal z nadzieją, że kiedyś się tam wybiorę i będę mógł zobaczyć to piękne wydarzenie na własne oczy.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)