Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego

Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego05.12.2017 13:43
Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego

W trakcie trwania kariery fotograficznej każdy z nas chociaż raz usłyszy: ”będziesz miał do portfolio” albo ”mój znajomy mi zrobi za darmo”. Uczcijmy minutą ciszy wszystkich, którzy myśleli w ten w sposób, a z ich pamiątki ślubnej pozostało tylko rozgoryczenie.

Ślub to dzień, który nie powtarza się zbyt często w życiu ludzi. Przeglądając media branżowe, trafiłem na PetaPixel, gdzie została opisana interesująca historia, z którą wielu z nas może się bez problemu utożsamić.

417854480047159954

Eirik Halvorsen opowiada, że przekopał jedną ze ślubnych grup na Facebooku i przeczytał post przyszłej panny młodej, która chciała oszczędzić na ślubie przez rezygnację z zatrudniania profesjonalnego fotografa. Pozwoliła więc gościom na robienie zdjęć podczas całego wydarzenia. Jest to coś kompletnie odwrotnego do idei Unplugged Weddings. Dla wielu osób nie do pomyślenia jest opcja, że wujek, ciocia, kuzyn czy brat stryja ciotecznej siostry będą odpowiedzialni za dokumentowanie jednej z ważniejszych chwil w życiu.

Osobiście jestem jeszcze przed tym trudnym wyborem, dotyczącym zatrudnienia fotografa ślubnego, ale wiem, że kiedyś na pewno będę chciał to zrobić. Właściwie mam już kilka typów i nie zamierzam na tym aż tak "przycinać". Wiem, że będzie to pamiątka na całe życie (do której pewnie wrócę kilka razy). Jednak nie wszyscy mają takie podejście.

417854480047356562

Organizacja wesela to dość droga zabawa, zwłaszcza gdy wszystko ma być idealne. Cóż, w końcu trzeba zadbać o rozrywkę i dobre samopoczucie gości, którzy zechcą brać udział w celebrowaniu tak wyjątkowego dnia. Podejrzewam, że moja przyszła żona mi tego nie odpuści. A szkoda, bo piekielnie nie lubię takich imprez.

417854480047487634

Eirik wspomina, że gdyby nie zatrudnili jednak w ostatniej chwili profesjonalnego fotografa, to zdjęcia z jego ślubu wyglądałyby niespecjalnie dobrze. Podczas ceremonii goście jego i żony nie wahali się robić zdjęć. Cóż, oceńcie sami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Dla porównania możecie zobaczyć kilka zdjęć autorstwa profesjonalnego fotografa, wynajętego przez państwa Halvorsen – poniżej i na stronie Jeffa Newsoma.

417854480047749778
Źródło zdjęć: © © Jeff Newsom / [www.jeffnewsom.com](http://www.jeffnewsom.com/eirikjessica/)

Bez względu na to czy zajmujecie się fotografią ślubną, czy też nie - uważacie, że w dobie smartfonów, które miażdżą jakością obrazka, warto wynajmować zawodowca? Osobiście myślę, że tak, ponieważ nie tylko o samą jakość chodzi, ale również o umiejętności obrazowania oraz świadomość tego, co się robi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)