Co to jest ”slofie” i dlaczego Apple próbuje je opatentować?

Co to jest ”slofie” i dlaczego Apple próbuje je opatentować?
Marcin Watemborski

19.09.2019 09:01, aktual.: 19.09.2019 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat fotografii i filmowania zmienia się z dnia na dzień. Jeśli chodzi o tę mobilną, nowe trendy bardzo często wyznacza Apple. W tym przypadku pojawia się absurdalny pomysł opatentowania… słowa!

Podczas premiery iPhone'a 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max, Apple pokazało selfie w zwolnionym tempie. Popularnie mówi się na takie nagrania slo-mo (od angielskiego "slow motion") i żartobliwie zostało użyte określenie "slofie", czyli "slo-mo selfie". Jak się okazuje, gigant z Cupertino nowe słowo wziął na poważnie .

Funkcjonalność "slofie" w nowych iPhonach umożliwi nagranie filmiku z klatkażem 120 kl./s korzystając z przedniej kamerki. W poprzednich generacjach iPhonów nie było to możliwe. We wniosku o zarejestrowanie słowa znalazł się zapis dotyczący aplikacji, wykorzystywanej do przechwytywania i nagrywania wideo, więc nie chodzi o sam zwrot. Tu chodzi o coś więcej – styl utrwalania selfie w zwolnionym tempie.

Slofies are the new selfies

Według The Verge zarejestrowanie słowa ”slofie” ma na celu uchronienie Apple przed stosowaniem tego określenia przez inne firmy, które będą pozwalały robić podobne rzeczy swoimi smartfonami. Producent iPhonów chce, żeby możliwość robienia slofie była zarezerwowana tylko dla tych smartfonów.

Czy to się uda? Nie sądzę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)