Co trzecia karta SanDisk jest podrabiana

Co trzecia karta SanDisk jest podrabiana

SanDisk
SanDisk
Łukasz Łusiak
23.05.2011 14:33, aktualizacja: 01.08.2022 14:39

Założona w roku 1988 przez dr. Eliego Harariego firma SanDisk jest obecnie największym światowym dostawcą kart pamięci. Każdy fotograf ją zna, większość korzystała z kart tej marki. Popularność ma jednak swoje wady - karty SD są najczęściej podrabianymi na świecie.

Zdaniem jednego z inżynierów SanDisk fałszowanie kart SD przybrało niebotyczną skalę. Na stronie Online Photographer napisał on, że 33% kart SanDisk (wyprodukowanych przez firmę Toshiba) używanych na świecie to podróbki. Liczba podrabianych kart musi więc być  naprawdę ogromna.

W fałszywkach często podawane są nieprawdziwe dane dotyczące rozmiaru pamięci. I tak zamiast wydrukowanych na etykietce 16 GB są 2 lub 4 GB. Jak się zabezpieczyć przed kupnem nieoryginalnej karty? Aby być pewnym zakupu, należy zawsze kupować karty pamięci u renomowanych dystrybutorów (firma ma ponad 240 000 sklepów detalicznych na całym świecie).

Obraz

Czy można odróżnić fałszywą kartę od tej oryginalnej? Po prawej stronie znajdują się prawdziwe karty SanDisk, a po lewej przykład podróbki (została ona zakupiona na eBayu, na którym podobno 70% kart pamięci to podróbki!). Warto zwrócić uwagę na numery, nazwy i atesty - te podrobione ich nie mają.

Wam też zdarzyło się kupić podrobioną kartę?

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)