Co nocą w trawie piszczy? Genialne zdjęcia dzikiej przyrody zrobione w ogródku

Co nocą w trawie piszczy? Genialne zdjęcia dzikiej przyrody zrobione w ogródku
Źródło zdjęć: © © Ola Maddams / [Instagram](https://www.instagram.com/olamaddams/)
Marcin Watemborski

09.11.2021 07:43, aktual.: 09.11.2021 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po to, by znaleźć dobry temat zdjęć, wcale nie trzeba udawać się koniec świata. Czasem to, co najcenniejsze mamy tuż pod nosem lub obiektywem. Udowadniają to zdjęcia autorstwa Oli Maddams, która pokazuje niezwykłe nocne życie zwierząt w swoim ogrodzie.

Jeśli chcesz zrobić zdjęcia dzikiej natury i nie zamierzasz wybierać się w podróż na safari, zacznij od swojego podwórka lub ogródka. Tak zrobiła Ola Maddams, a efekty są niesamowite! Kobieta mieszka w angielskim Amersham w regionie South East England, w hrabstwie Buckinghamshire. Ta okolica aż tętni życiem!

Na zdjęciach autorstw Oli Maddams zobaczymy przeróżne zwierzęta, których niekoniecznie spodziewalibyśmy się w ogrodzie. O ile jeże to jeszcze nic wyjątkowego, tak lis, borsuk czy myszołów to ciekawi goście. Nocne fotograficzne polowanie na zwierzęta zaczęło się, gdy w Wielkiej Brytanii został zarządzony lockdown spowodowany pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Ola postanowiła wykorzystać wolny czas na pielęgnację ogródka. Chwilę później zobaczyła nieśmiałego jeża, któremu miejsce przypadło do gustu. Mając doświadczenie w fotografowaniu dzikich zwierząt, które nabyła m.in. w Kenii, Maddams zdecydowała się na rozstawienie fotopułapek, które wyzwalały migawkę aparatu oraz lampy błyskowe dzięki fotokomórkom działających na podczerwień.

Szybko wyszło na jaw, że ogródek Oli jest często odwiedzany przez liczne zwierzęta. Niemal każdej nocy pojawiali się nowi przybysze, a oprócz wspomnianych lisów czy borsuków, pojawił się nawet całkiem dorodny jeleń! Maddams regularnie publikuje swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, gdzie co chwilę goszczą coraz bardziej interesujące stworzenia.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)