Co warto czytać? Jesienny przegląd prasy fotograficznej

@Sylwia Mucha
@Sylwia Mucha
Sylwia Mucha

19.11.2013 15:13, aktual.: 26.07.2022 20:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To, co najciekawsze i cieszące oko w magazynach fotograficznych w tym miesiącu – całkiem subiektywnie.

Digital Photographer i Digital Camera Polska

19,80 zł i 19 zł

Zacznę od dobrej informacji. Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył, na rynku pojawił się pierwszy numer nowego magazynu fotograficznego "Digital Photographer". Wydawany przez to samo wydawnictwo co znany już w Polsce "Digital Camera" i też będący rodzimą wersją brytyjskiego oryginału. Na pierwszy rzut oka magazyny są do siebie bardzo podobne: okładka, layout, rodzaj papieru, wspólny pierwszy człon tytułu „Digital”. Czym się więc różnią? DF ma być pozycją dla bardziej zaawansowanych fotografów. „Więcej inspirujących wywiadów i pogłębionych tekstów warsztatowych” - obiecuje we wstępie Maciej Zieliński, redaktor naczelny.

Digital Photographer
Digital Photographer

Rzeczywiście, pierwszy numer "Digital Photographer" jest po prostu świetny. Dużo ciekawych tekstów (np. o tym, jak odnieść sukces w reklamie) , wywiady (polecam ten z Wojciechem Plewińskim) oraz genialne wskazówki praktyczne. Tę pozycję trzeba kupić, to lektura na kilka jesiennych wieczorów. Mam nadzieję, że to nie syndrom pierwszego numeru i kolejne będą równie interesujące.

Obraz

Z kolei w listopadowym numerze "Digital Camera" jak zwykle dużo testów sprzętowych, photoshopowych poradników (ciekawy tutorial o sposobie na zdjęcie 3D). Do poczytania: wywiad z Wojtkiem Wieteską i Danem Vojtechem, specjalizującym się w fotografii sportów freestylowych. Polecam też temat numeru o zmianie swoich złych fotograficznych nawyków - lepiej się uczyć na cudzych błędach.

Viva Moda

12,99 zł

Viva Moda
Viva Moda

W jesiennym numerze magazynu "Viva Moda" Walter Pfeiffer opowiada o sposobie, w jaki fotografuje, jak radzi sobie ze swoją nieśmiałością oraz o tym, jak zarzucił fotografię na dwadzieścia lat, po tym jak wydanie jego albumu przeszło bez echa. Jak się okazało, album po prostu wyprzedzał epokę o dwie dekady i dopiero po tym czasie świat mody się o niego upomniał.

K MAG

9,99 zł

Obraz

Listopadowy "K MAG" to dużo fotograficznych inspiracji: fotograficzna kariera Stanleya Kubricka, tekst Dominiki Węcławek o fotografii wojennej oraz dyskusja Marii Wiernikowskiej, Anny Wojtachy i Krzysztofa Millera o korespondentach i fotografach wojennych; o tym, gdzie kończy się dokument, a zaczyna pornografia, i o tym, kim dzisiaj jest korespondent wojenny.

Foto Kurier i Digital Foto Video

17.99 zł i 16.99 zł

Foto Video
Foto Video

Dostępne aktualnie wydania Foto Kuriera i Digital Foto Video to jak zwykle skarbnice wiedzy sprzętowej i technicznej. W Foto Kurierze tematem przewodnim numeru jest profesjonalna fotografia przyrodnicza, wywiad z Wojciechem Nawrockim, który zdradza tajniki fotografowania na bagnach, a w Foto Wideo Marcin Bójko stawia pytanie o wartość postępu, czy ciągłe inwestowanie w nowe korpusy aparatów ma jeszcze sens, i co tak naprawdę na tym zyskujemy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)