Co za sprzęt mają służby specjalne ochraniające Bidena? Wiemy, przed czym go strzegą

Co za sprzęt mają służby specjalne ochraniające Bidena? Wiemy, przed czym go strzegą

Co za sprzęt mają służby specjalne ochraniające Bidena? Wiemy, przed czym go strzegą
Źródło zdjęć: © © Doug Mills / NYT / [Twitter](https://twitter.com/dougmillsnyt/status/1404740231870353413)
Marcin Watemborski
17.06.2021 08:07, aktualizacja: 17.06.2021 10:19

Podczas wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Brukseli, strzegły go służby specjalnie. Oprócz standardowego wyposażenia mieli ogromne wyrzutnie ręczne. Zdjęcie, na którym je widać obiegło świat, a my zainteresowaliśmy się tematem. Wiemy, do czego służą.

Zdjęcie służb specjalnych ochraniających Joe Bidena zamieścił na Twitterze Doug Mills z ekipy New York Times. Prezydent USA był wówczas na spotkaniu z królem Filipem I Koburgiem w pałacu królewskim. Nie ma nic dziwnego w samej ochronie – w końcu mamy do czynienia z głowami państw. Zastanawiający jest jednak sprzęt, który widać na zdjęciu.

Wyrzutnia, trzymana przez funkcjonariusza po lewej stronie zdjęcia, to SkyWall Patrol stworzony przez brytyjską spółkę OPENWORKS Engineering. Jest to w rzeczywistości miotacz pocisków zawierających w środku siatkę oraz spadochron. Służy on do fizycznego chwytania dronów bez niszczenia urządzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zbadać, do kogo należy dron oraz co zarejestrował na karcie pamięci.

SkyWall Patrol live field testing video.

Funkcjonariuszka w jasnej koszulce polo ma w rękach DroneGun Tactical, czyli broń opracowaną przez australijską firmę Drone Shield. W przeciwieństwie do SkyWall Patrol, to urządzenie ma za zadanie wysyłanie specjalnych sygnałów do dronów, które są oddalone nawet o 1,5 kilometra. Po strzeleniu impulsem w namierzone urządzenie, to automatycznie wyląduje, powróci do miejsca startu lotu lub poleci do miejsca, w którym znajduje się kontroler.

Kawał współczesnej technologii na jednym zdjęciu zwraca uwagę na nowe zagrożenia. W przypadku dronów należy pamiętać, że te urządzenia nie służą jedynie do nagrywania. Małe śmigłowce mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia zamachu. Niejednokrotnie widzieliśmy w internecie prezentacje małych dronów z doczepioną bronią palną, którymi bez problemu można było sterować z dużej odległości. Rozwój tej technologii wymaga dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)