Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy

Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy
Źródło zdjęć: © © Pete Souza / [Instagram](https://www.instagram.com/petesouza/)
Marcin Watemborski

05.07.2016 05:49, aktual.: 26.07.2022 18:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pete Souza przez lata dokumentował karierę polityczną Baracka Obamy. Jego zdjęcia są uznane za jedne z najbardziej reprezentatywnych. Przedstawiają Obamę jako silnego przywódcę, a jednocześnie ciepłego człowieka.

Magazyn Popular Science opublikował analizę sprzętu Pete'a Souzy – fotografa prezydenta USA, Baracka Obamy, w którym wychodzi na jaw, że fotograf jednego z najbardziej znaczących ludzi na świecie ma w swojej torbie jedno lub dwa szkła.

Na Flickrze Białego Domu możecie przejrzeć dane EXIF poszczególnych zdjęć, na których widać, że oprócz 24-70 f/2.8 L, Souza używa 135 f/2 L oraz 35 f/1.4, a nawet 70-200 f/2.8 L. Och i tak – jak widzicie, jest canoniarzem. Cóż – każdy używa tego, co mu dobrze leży w ręce. Jeśli przejrzymy Flickra dokładnie, zobaczymy, że pojawia się tam czasem 50 f/1.2, ale dość rzadko. Muszę przyznać – nie jest to wybitne szkło. W sumie jak żadna z 50-tek Canona, chyba że 50 f/1.8 STM, które jest warte swojej niskiej ceny. Jeśli chodzi o korpusy - Souza używa dwóch Canonów EOS 5D Mark III. Przez krótki czas zastępował je Sony a7r II.

Inne szkła, które znajdziemy w EXIFach to 24 f/1.4 II L oraz 85 f/1.2 L (to jest fajne!). Souza okazyjnie również strzela zdjęcia iPhonem. Nic w tym dziwnego, w końcu „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie”, albo ten najlżejszy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)