Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy

Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy

Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy
Źródło zdjęć: © © Pete Souza / [Instagram](https://www.instagram.com/petesouza/)
Marcin Watemborski
05.07.2016 05:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:58

Pete Souza przez lata dokumentował karierę polityczną Baracka Obamy. Jego zdjęcia są uznane za jedne z najbardziej reprezentatywnych. Przedstawiają Obamę jako silnego przywódcę, a jednocześnie ciepłego człowieka.

Magazyn Popular Science opublikował analizę sprzętu Pete'a Souzy – fotografa prezydenta USA, Baracka Obamy, w którym wychodzi na jaw, że fotograf jednego z najbardziej znaczących ludzi na świecie ma w swojej torbie jedno lub dwa szkła.

Na Flickrze Białego Domu możecie przejrzeć dane EXIF poszczególnych zdjęć, na których widać, że oprócz 24-70 f/2.8 L, Souza używa 135 f/2 L oraz 35 f/1.4, a nawet 70-200 f/2.8 L. Och i tak – jak widzicie, jest canoniarzem. Cóż – każdy używa tego, co mu dobrze leży w ręce. Jeśli przejrzymy Flickra dokładnie, zobaczymy, że pojawia się tam czasem 50 f/1.2, ale dość rzadko. Muszę przyznać – nie jest to wybitne szkło. W sumie jak żadna z 50-tek Canona, chyba że 50 f/1.8 STM, które jest warte swojej niskiej ceny. Jeśli chodzi o korpusy - Souza używa dwóch Canonów EOS 5D Mark III. Przez krótki czas zastępował je Sony a7r II.

Inne szkła, które znajdziemy w EXIFach to 24 f/1.4 II L oraz 85 f/1.2 L (to jest fajne!). Souza okazyjnie również strzela zdjęcia iPhonem. Nic w tym dziwnego, w końcu „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie”, albo ten najlżejszy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)