Codziennie ubiera się, jakby żyła w XIX wieku. Na zdjęciach wygląda cudownie

Codziennie ubiera się, jakby żyła w XIX wieku. Na zdjęciach wygląda cudownie

Codziennie ubiera się, jakby żyła w XIX wieku. Na zdjęciach wygląda cudownie
Źródło zdjęć: © © Mila Poworozniuk / [Instagram](https://www.instagram.com/your_sunny_flowers/)
Marcin Watemborski
11.12.2020 13:37, aktualizacja: 11.12.2020 14:37

Żyjemy w czasach, w których każdy może ubierać się jak chce. Przykładem tego jest Mila Poworozniuk z Ukrainy. Ta kobieta sięga do historii XIX-wiecznej mody i wychodzi jej to doskonale. Zobaczcie, jak szykownie wygląda na zdjęciach!

Mila Poworozniuk z Ukrainy jest młodą kobietą, która zdecydowanie zna się na modzie. Co prawda nie mówimy o współczesnym haute couture, a o XIX-wiecznych kobiecych strojach. W jej stylizacjach zobaczymy, jak dawne ubrania spotykają się ze współczesnością.

Każdy dzień Mili zaczyna się od wybrania stosownej kreacji. W jej garderobie znajdują się długie suknie, gorsety, koszule z bufkami, stylowe buty oraz mnóstwo dodatków, w tym kapelusze i akcesoria do włosów.

Przygoda kobiety ze strojami z dawnej epoki rozpoczęła się około 2008 roku, gdy dołączyła do grupy rekonstruktorskiej. Właśnie wtedy Mila zaczęła szyć kostiumy i suknie balowe w duchu XVIII i XIX wieku. Weszło jej to w krew tak mocno, że od około 2 lat ubiera się tak na co dzień.

Głównym źródłem dla Mili jest Pinterest oraz stare magazyny modowe z historycznymi zdjęciami lub grafikami przedstawiającymi dawny szyk. Jeśli chodzi o wszelkie dodatki, kobieta kupuje je od prywatnych kolekcjonerów lub znajduje na pchlich targach. Mimo tego, że styl Mili wygląda bardzo skomplikowanie, to jest wygodny i dodaje jej pewności siebie.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)