Color Efex - usprawnienie codziennej pracy [wideoporadnik]

Color Efex - usprawnienie codziennej pracy [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk

16.01.2015 07:11, aktual.: 16.01.2015 08:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Color Efex to chyba najpopularniejsza wtyczka do Photoshopa. Warto poznać jej możliwości i użycie w praktyce.

Z Color Efexa korzystam od dłuższego czasu. W wielu sytuacjach bardzo usprawnia moją pracę, dzięki czemu zdjęcia obrabiane są znacznie szybciej. Jeszcze do niedawna każda z wtyczek Nik Software kosztowała kilkaset złotych, ale po przejęciu firmy przez Google, całą kolekcję możemy kupić za 150 dolarów, co wydaje się jak najbardziej rozsądną kwotą.

Color Efex to przede wszystkim kilkadziesiąt wszelkiego rodzaju filtrów, dzięki którym możemy np. zastosować cross processing, dodać kontrast, wyrównać balans bieli, dodać winietę, a to wszystko w bardzo prosty i szybki sposób. We wtyczce znajdziemy również całe mnóstwo niepotrzebnych z mojego punktu widzenia filtrów, ale dzięki dobremu systemowi katalogowania efektów, szybko dostosujemy wtyczkę do naszych wymagań.

Sam najczęściej wykorzystuję Color Efex przy zdjęciach z podróży, gdzie zależy mi przede wszystkim na ciekawym wyglądzie zdjęć, a wierność oddania barw schodzi na dalszy plan. Wtedy mogę pozwolić sobie na "drogę na skróty" i oszczędzić mnóstwo czasu korzystając z gotowych filtrów, które oferuje wtykczka.

Wszystkie efekty bez większego problemu możemy powtórzyć wykorzystując standardowe narzędzia Photoshopa, natomiast jeśli możemy coś zrobić szybciej i łatwiej, dlaczego z tego nie skorzystać? Warto wspomnieć, że cały pakiet Nik Collection możemy pobrać ze strony producenta i przez 15 dni korzystać z niego za darmo poznając jego zalety. A Wy korzystacie z tego rodzaju wtyczek w swojej pracy?

Color Efex - zastosowanie aplikacji w praktyce [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także