Colorspike nowe podejście do tworzenia kreatywnych efektów oświetleniowych

Colorspike nowe podejście do tworzenia kreatywnych efektów oświetleniowych

Colorspike nowe podejście do tworzenia kreatywnych efektów oświetleniowych
Marcin Falana
07.10.2017 20:25, aktualizacja: 26.07.2022 18:19

Twórcy Pixelstick-a nie powiedzieli ostatniego słowa i zaprojektowali Colorspike, czyli LED-owego stripa, który może symulować różne efekty świetlne przydatne zarówno w filmie jak i w kreatywnej fotografii.

Bitbanger Labs dwa lata pracowali nad swoim kolejnym dzieckiem dla filmowców i fotografów.

Colorspike
Colorspike

Poznajcie Colorspike, interaktywną lampę LED-ową, która ma zmienić sposób w jaki kreujemy efekty oświetleniowe.

colorspike - create in color

Colorspike jest wykonany bardzo solidnie, do jego budowy wykorzystano anodyzowane aluminium, które poza ochroną oddaje także ciepło więc nie potrzeba wiatraczka. Lampa jest na tyle mała, że możemy ja obsługiwać po prostu trzymając w reku, producent przewidział też możliwość zamocowania na statywie.

Colorspike
Colorspike

W środku znajdują się super jasne diody, które nie powodują efektu migotania przy filmowaniu i pozwalają na wyświetlanie milionów kolorów. Diody są gęsto upakowane dzięki czemu Colorspike emituje równe światło.

Obraz

Lampa może być zasiana zarówno z wewnętrznej baterii oraz z gniazdka, gdy pracujemy w studiu. Na jednym ładowaniu może pracować około 45 min. świecąc nieustannie.

Obraz

Colorspike w wewnętrznej pamięci przechowuje dużą liczbę efektów, które możemy uruchomić bezpośrednio. Poza tym dostępna jest aplikacja na iOS oraz Androida, która pomaga ogarnąć szerokie możliwości urządzenia. Możemy przebierać w efektach i tworzyć nowe oraz obsługiwać kilka lamp Colorspike jednocześnie.

Colorspike jest dostępny na platformie Kickstarter w cenie 299 dolarów, czyli około 1000 zł z przewidywaną dostawą w marcu 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)