Colourise.sg – SI pokoloruje twoje czarno-białe zdjęcia za darmo

Colourise.sg – SI pokoloruje twoje czarno-białe zdjęcia za darmo

Colourise.sg – SI pokoloruje twoje czarno-białe zdjęcia za darmo
Źródło zdjęć: © © Marcin Watemborski / [watemborski.com](http://watemborski.com/)
Marcin Watemborski
08.03.2019 12:57, aktualizacja: 26.07.2022 15:55

Widziałem już kilka stron, które analizowały zdjęcie i kolorowały je według algorytmu maszynowego uczenia. Niektóre lepiej, inne gorzej. W przypadku Colourise nie ma tragedii, a obsługa strony jest prosta. Sprawdźcie sami!

Colourise.sg to przedsięwzięcie wywodzące się z Singapuru. Naukowcy zajmują się tam maszynowym uczeniem sztucznej inteligencji, która ma koncentrować się na analizie i rozpoznawaniu fragmentów zdjęć po to, by wypełnić je odpowiednim kolorem. Sprawdziłem działanie strony i muszę przyznać, że w niektórych przypadkach wynik jest imponujący.

Obraz
Obraz;

Preton Lim wyjaśnia, że głównym zadaniem Colourise.sg było koloryzowanie czarno-białych historycznych zdjęć Singapuru. Oczywiście narzędzie sprawdza się nie tylko w zdjęciach z tamtego regionu i wychodzi mu to całkiem nieźle. Zwróćcie uwagę na to, jak algorytm rozpoznaje granice ludzkiej skóry – w przypadku innych tego typu programów pojawiały się plamy, Colourise trzyma się linii.

Obraz
Obraz;

Nie można oczekiwać na pewno od algorytmu, że odda rzeczywiste kolory, a w dużej mierze będą to strzały. To, jak bardzo celne będą, zależy od przećwiczenia maszyny. Twórcy programu mówią, że najlepsze wyniki otrzymamy podczas wykorzystania obrazów o dużej rozdzielczości. Jeśli system nie rozpozna poszczególnych elementów zdjęcia – nada im zupełnie abstrakcyjny kolor.

Obraz
Obraz;

Działanie Colourise.sg możecie sprawdzić za pośrednictwem strony internetowej.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)