Content-Aware Crop i Face-aware liquify, czyli nowe funkcje w Adobe Photoshop CC

Content-Aware Crop i Face-aware liquify, czyli nowe funkcje w Adobe Photoshop CC

Content-Aware Crop i Face-aware liquify, czyli nowe funkcje w Adobe Photoshop CC
Marcin Falana
22.06.2016 13:27, aktualizacja: 26.07.2022 19:00

Adobe zaktualizowało pakiet Creative Cloud. Photoshop CC w wersji 2015.5 wprowadza kilka nowych narzędzi, jak Face-aware liquify i Content-Aware Crop. Poza tym Adobe chwali się też szybszym działaniem.

Content-Aware Crop to funkcja, którą Adobe starało się nas niedawno zaciekawić. Ogólnie rzecz biorąc, pozwala na kadrowanie poza zdjęciem, a program postara się wypełnić pustą przestrzeń, korzystając z algorytmów podobnych do funkcji Content-Aware Fill. Dzięki takiemu zabiegowi możemy dodać kawałek zdjęcia, jeżeli są to jednolite faktury, jest duża szansa, że Photoshop bardzo ładnie dobierze kawałek tła.

The Content-Aware Crop Tool in Photoshop CC

Face-aware liquify pozwala na zmianę kształtu twarzy za pomocą suwaków. Program rozpoznaje i analizuje twarz na zdjęciu, uwzględniając jej cechy.

Face-aware liquify
Face-aware liquify

Podczas korzystania z narzędzia Liquify Photoshop będzie rozpoznawał automatycznie twarz, a w okienku obok będziemy mieli do dyspozycji kilka suwaków do zmiany kształtu i wielkości np. nosa, oczu czy ust.

Select and Mask Taskspace in Photoshop CC

Poza tym Adobe wprowadziło nowe narzędzia do selekcji i maskowania, które ma ułatwić oddzielanie elementów podczas korzystania z refine edge brush. Adobe chwali się także szybszym otwieraniem dokumentów i szybszym działaniem, szczególnie podczas używania funkcji Content-Aware Fill.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)