Control Freak - nowy obiektyw Lensbaby już dostępny

Control Freak - nowy obiektyw Lensbaby już dostępny29.05.2010 09:10
Ola Błażowska

Firma Lensbaby ogłosiła, że rozpoczęto już sprzedaż obiektywu Control Freak. Dzięki elastycznej budowie Control Freak'a można uzyskać selektywną ostrość przypominającą efekt tilt-shift. Najnowszy produkt Lensbaby (w cenie 350$) swoje zastosowanie znajdzie głównie w fotografii makro i studyjnej.

Obiektywy Lensbaby wykorzystują wszystkie te efekty, które producenci podobnego sprzętu starają się wyeliminować. Dystorsje i nieostrość to cechy wręcz pożądane. Dość prymitywnymi w konstrukcji "szkłami", kosztującymi stosunkowo niewiele, możemy otrzymać oryginalne i niezwykłe efekty. Zobacz galerię Lensbaby na stronie producenta.

Control Freak jest udoskonalonym Lensbaby 3G. Fotografując, należy wygiąć obudową obiektywu tak, by skoncentrować ostrość na wybranym miejscu. Ułatwieniem jest możliwość zafiksowania tego ustawienia poprzez dokręcenie wystających śrub. Control Freak powinien doskonale sprawdzić się podczas fotografowania obiektów z bliska- jeśli dodamy do niego Lensbaby Macro Kit, będziemy mogli wykonać zdjęcie już z odległości ok. 2 cali (niecałe 6 centymetrów).

Wszystkie obiektywy Lensbaby współpracują z systemem wymiennej optyki Optic Swap System, dzięki czemu możemy zwiększyć zakres otrzymywanych przez nie efektów. Zobaczcie na filmie, jak wygląda wymiana "Double glass" na "Soft-focus":

Lensbaby PMA 2010 - The Control Freak

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)