Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma

Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma
Marcin Falana

13.05.2016 12:27, aktual.: 26.07.2022 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Corel zaprezentował aplikację do bezstratnej obróbki i wywoływania plików RAW - AfterShot Pro 3. W nowej wersji znalazło się kilka nowych narzędzi jednak główną zaletą AfterShot Pro 3 ma być szybkość działania, nawet 4 razy lepsza od Lightrooma.

Najnowszej wersja programu do wywoływania i obróbki RAW-ów - AfterShot Pro 3 oferuje zaawansowane narzędzia do odzyskiwania prześwietleń i ciekawą funkcję korekty wad optycznych obiektywów, które użytkownik może dostosować do własnych potrzeb.

Obraz

Jednak fotografom zależy bardziej na szybkości działania, którą AfterShot Pro 3 ma przewyższać konkurencję. W swoich testach Corel dowodzi, że korzystając z komputera z procesorem Intel Core i7 na Windowsie 10, ich AfterShot Pro 3 wywołał 100 plików RAW do JPEG-ów 4 razy szybciej od Lightrooma CC.

Obraz

Co więcej AfterShot Pro 3 dawał lepsze rezultaty na różnych aparatach. Niezależnie jakie RAW-y były wywoływane z aparatów Canona, Nikona, Fijifilm, Sony czy Panasonika AfterShot Pro 3 przewyższał Lightrooma CC.

Obraz

Oczywiście poza szybkością działania, na którą Corel zwraca szczególną uwagę, aplikacja oferuje inne ciekawe narzędzia jak wspomniany już wyżej algorytm do odzyskiwania informacji z prześwietlonych obszarów. Ciekawie zapowiada się funkcja znaków wodnych, które można edytować i dodawać na pojedynczych zdjęciach lub grupach. AfterShot Pro 3 oferuje też zaawansowane narzędzia do retuszu skóry bez potrzeby korzystania z innych aplikacji. Korekcje wad optycznych obiektywów umożliwiają tworzenie i udostępnianie niestandardowych profili, co jest fajnym rozwiązaniem dla fotografów używających rzadkich szkieł.

Obraz

Ciekawym rozwiązaniem jest też system uaktualnień Dynamic and Modular Camera Profile Updates, który pozwala dograć profil aparatu, który dopiero co pojawił się na rynku, a jego profil został opracowany przez inżynierów Corela.

AfterShot Pro 3 kosztuje 259 zł, a użytkownicy poprzedniej wersji muszą zapłacić 60 dolarów za aktualizację.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)