1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko

1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko

1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko
Magda Szewczuwianiec
17.07.2014 08:33, aktualizacja: 26.07.2022 19:53

Jak pracować z kamerą lub aparatem? Jak rozłożyć sobie pracę w czasie? Czy światło jest takie ważne? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy 1. edycji Warsztatów Filmowych Samyang.

Obraz

Kluczowe zasady pracy z kamerą lub aparatem poznają początkujący użytkownicy na I Warsztatach Filmowych organizowanych przez Samyang i sklep Foto-tip. Warszaty, które odbęda się w dniach 30-31 sierpnia w Studiu Quantuum w Krakowie, powstają we współpracy z Dariuszem Fedorowiczem – reżyserem i producentem, który od 14 lat jest zawodowo związanym z TVP, Patrykiem Jordanowiczem – operatorem filmowym i fotografem oraz Adamem Śmiałkiem – fotografem i filmowecem, ekspertem ds. obróbki cyfrowej.

Obraz

Realizacja filmu to złożony proces składający się z wielu, zależnych od siebie elementów, dlatego uczestnicy warsztatów nauczą się dobrej organizacji pracy i zarządzania czasem, na każdym etapie produkcji.

Każdy, kto chce wejść w świat filmu, powinien chociaż minimalnie znać jego język i umieć się odnaleźć na poszczególnych etapach realizacji. Przy produkcji przydaje się wiedza, o tym, czym zajmuje się kierownik planu, reżyser czy operator.

Obraz

W programie warsztatów znajdują się 3 bloki tematyczne.Pierwszy z nich to język filmu, w którym uczestnicy poznają m.i. język opowiadania filmowego, podstawowe zagadnienia kompozycji i wprowadzenie do historii. Blok drugi przedstawi narzędzia filmowe. Dowiecie się czym jest aparat i kamera, jaką rolę odgrywa światło czy kolor i jak ważna jest optyka. O produkcji i realizacj uczetnicy I Warsztatów Filmowych, dowiedzą się z bloku trzeciego, który zawiera omówienia tematów, takich jak: realizacja, postprodukcja czy pomysł.

Zgłoszenia na adres: warsztaty@samyang.pl

Ilość miejsc: 15 osób

Cena: 375 zł / 2 dni / 16 godzin

Termin: 30 – 31 sierpnia 2014 roku

Miejsce: Studio Quantuum, ul. Bonarka 11, 30-415 Kraków

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)