Cross processing w cyfrowej ciemni [wideoporadnik]

Trogir w obiektywie Jakuba Kaźmierczyka
Trogir w obiektywie Jakuba Kaźmierczyka
Jakub Kaźmierczyk

01.09.2011 13:10, aktual.: 01.08.2022 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcia z crossowej kolorystyką zawsze coś w sobie miały. Kiedyś wymagało to zmiany procesu wywoływania błony fotograficznej, dziś wystarczy tylko kilka kliknięć w Photoshopie. Jak to zrobić?

Kiedyś nie wyglądało to tak różowo. Chcąc przeprowadzić crossowanie fotografii, negatyw trzeba było wywołać jak diapozytyw lub na odwrót. Mało tego, musieliśmy crossować całą rolkę z nie do końca jasnym efektem. Dziś jest to dużo prostsze!

Pod ostatnimi artykułami zamieściliście dużo pytań , jak uzyskać podobną kolorystykę na zdjęciu. Nie jest to żadna tajemnica, a tym bardziej coś skomplikowanego. Do otrzymania takiego efektu będziecie potrzebować Nik Color Efex, który możecie przez 15 dni testować za darmo. Jeśli natomiast chcecie zaoszczędzić, a macie więcej cierpliwości, pobawcie się krzywymi. Wychodząc Wam naprzeciw, zamieszczam dwa, delikatnie zmodyfikowane presety, które możecie wgrać do Photoshopa i jedynie je dopracować. Stworzyłem specjalnie dwie wersje: dla krajobrazu i portretu. Mają one zbliżoną kolorystykę do osiągniętej za pomocą pluginu. Oczywiście należy pamiętać, że trzeba je dostosować do konkretnego zdjęcia.

Nadal czekam na Wasze sugestie dotyczące kolejnych poradników!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sy7TRrUG-GA[/youtube]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także