CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz

CROZ
CROZ
Marcin Falana

08.05.2017 06:19, aktual.: 26.07.2022 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CROZ to prosty, nieduży aparat cyfrowy, który możemy sami poskładać i zmieniać jego wygląd. Poza tym CROZem fotografuje się jak aparatem tradycyjnym, ponieważ nie znajdziemy na nim żadnego wyświetlacza. Wszystko jest wyciągnięte na wierzch aparatu.

CROZ to projekt minimalistycznego aparatu cyfrowego, który jakiś czas temu pojawił się na platformie Kickstarter i teraz można go kupić od ręki. Aparat jest dostarczany w częściach, które musimy sami poskładać. CROZ ma transparentne części, dzięki czemu widać, co jest w środku. Aparat został zaprojektowany przez Hyle Design i wykonany przez firmę Paper Shot z Tajwanu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

CROZ, mimo że jest aparatem cyfrowym, nie ma ekranu LCD, więc nie daje też możliwości ich przeglądania. Zdjęcia możemy przejrzeć dopiero w domu, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem przypominającym fotografowanie na materiałach światłoczułych.

CROZ D I Y Digital Camera ( Paper Shoot x Hylé Design) - Transparent model

Zdjęcia są zapisywane na 5-megapikselowej matrycy CMOS. Aparat oferuje też dwa obiektywy - szerokokątny oraz rybie oko. Poza tym do dyspozycji mamy cztery filtry B&W, Color, Sepia, oraz Blue i złącze microUSB. Aparat jest zasilany dwoma bateriami AAA, z którymi waży 98 g. CROZ jest także bardzo płaski, mierzy zaledwie 12 mm oraz bardzo prosty w obsłudze. Parametry są dobierana automatycznie przez algorytmy. CROZ wygląda jak zabawka i biorąc pod uwagę jakość zdjęć, pewnie ustępuje aparatom w najlepszych smartfonach, więc właściwie po co go kupować. Za podobną sumę można po prostu dokupić szerokokątny obiektyw do smartfona. CROZ to propozycja dla indywidualistów, którzy chcą mieć inny, ciekawy aparat, który przykuwa uwagę.

How to assemble CROZ

Zdjęcia są zapisywanie na karcie SD do 32 GB. CROZ jest dostępny w cenie 129 dolarów, czyli około 500 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)