Raf Olaerts śnił o pięknych krajobrazach. Teraz sam je z powodzeniem fotografuje

Raf Olaerts śnił o pięknych krajobrazach. Teraz sam je z powodzeniem fotografuje

Raf Olaerts pracuje jako fotograf reklamowy, lecz dla zachowania spokoju ducha oddaje się pasji fotografowania krajobrazów. Obrazowaniem zajmuje się, odkąd tylko mógł utrzymać aparat w dłoniach, ale bezgranicznie poświęcił się temu dopiero w 2011 roku.
Raf Olaerts pracuje jako fotograf reklamowy, lecz dla zachowania spokoju ducha oddaje się pasji fotografowania krajobrazów. Obrazowaniem zajmuje się, odkąd tylko mógł utrzymać aparat w dłoniach, ale bezgranicznie poświęcił się temu dopiero w 2011 roku.
Źródło zdjęć: © © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Marcin Watemborski
05.04.2017 07:26, aktualizacja: 05.04.2017 22:29

Raf Olaerts jest belgijskim fotografem, który kocha podróżować. Natura jest jego największą inspiracją, co skrupulatnie pokazuje na swoich zdjęciach. Podczas wędrówek fotografuje zachwycające krajobrazy, które wyglądają niczym obrazy z najpiękniejszych snów.

W związku ze swoim zainteresowaniem, Raf postanowił podjąć się lekcji fotografowania, lecz był zawiedzony. Na żadnych zajęciach nikt nie uczył jego klasy tego, jak ująć piękno przyrody. Fotograf starał się sam wykształcić w sobie odpowiednią wrażliwość i spojrzenie na świat. Każde z jego zdjęć jest rzetelnie zaplanowane.
W związku ze swoim zainteresowaniem, Raf postanowił podjąć się lekcji fotografowania, lecz był zawiedzony. Na żadnych zajęciach nikt nie uczył jego klasy tego, jak ująć piękno przyrody. Fotograf starał się sam wykształcić w sobie odpowiednią wrażliwość i spojrzenie na świat. Każde z jego zdjęć jest rzetelnie zaplanowane.© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Oprócz bycia „planistą”, Raf jest również ogromnym marzycielem. Rzadko myśli o samym kadrze, gdy fotografuje. Kiedy artysta dotrze w odpowiednie miejsce, pozwala sobie na zatopienie się w bajkowej scenerii. Jest przy tym w pełni świadomy piękna, które go otacza.  Podczas robienia zdjęcia przemawiają przez niego nie zasady, lecz emocje, które stara się zamknąć w ramach kadru.
Oprócz bycia „planistą”, Raf jest również ogromnym marzycielem. Rzadko myśli o samym kadrze, gdy fotografuje. Kiedy artysta dotrze w odpowiednie miejsce, pozwala sobie na zatopienie się w bajkowej scenerii. Jest przy tym w pełni świadomy piękna, które go otacza. Podczas robienia zdjęcia przemawiają przez niego nie zasady, lecz emocje, które stara się zamknąć w ramach kadru.© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Głód piękna motywuje go do wstawania o 3 nad ranem, wzięcia na plecy 35-kilogramowego plecaka ze sprzętem i wędrowania przez 12 godzin lub więcej. Wszystko to tylko, albo AŻ, po to, by zaspokoić swój zmysł estetyczny i zaznać odrobiny spokoju.
Głód piękna motywuje go do wstawania o 3 nad ranem, wzięcia na plecy 35-kilogramowego plecaka ze sprzętem i wędrowania przez 12 godzin lub więcej. Wszystko to tylko, albo AŻ, po to, by zaspokoić swój zmysł estetyczny i zaznać odrobiny spokoju.© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Raf utrzymuje, że w jego pracy wcale nie chodzi o sprzęt, lecz mimo to określa siebie jako „canoniarza”. W jego plecaku znajdziecie: aparat Canon EOS 5D Mark III oraz Canon EOS 7D, obiektywy: Canon EF 24-105 mm f/4 L IS USM, Canon 70-200 mm f/2.8 L IS USM II, filtr polaryzacyjny Kenko, filtr ND 3.0 Tiffen, wężyk spustowy, statyw Manfrotto D55XDB, głowicę kulową Equinox AirHed 360 oraz latarkę.
Raf utrzymuje, że w jego pracy wcale nie chodzi o sprzęt, lecz mimo to określa siebie jako „canoniarza”. W jego plecaku znajdziecie: aparat Canon EOS 5D Mark III oraz Canon EOS 7D, obiektywy: Canon EF 24-105 mm f/4 L IS USM, Canon 70-200 mm f/2.8 L IS USM II, filtr polaryzacyjny Kenko, filtr ND 3.0 Tiffen, wężyk spustowy, statyw Manfrotto D55XDB, głowicę kulową Equinox AirHed 360 oraz latarkę.© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Trzeba przyznać, że jest trochę tego dźwigania, lecz czego nie robi się dla pięknych zdjęć i spełnienia swojej pasji. Cóż – trzeba ponosić pewne koszty, a Raf Olaerts jest w pełni na to gotowy.
Trzeba przyznać, że jest trochę tego dźwigania, lecz czego nie robi się dla pięknych zdjęć i spełnienia swojej pasji. Cóż – trzeba ponosić pewne koszty, a Raf Olaerts jest w pełni na to gotowy.© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Obraz
© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Obraz
© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Obraz
© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Obraz
© © Raf Olaerts / [castle14.com](https://castle14.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)