Cyberpunk 2077 na żywo. Japonia wygląda jak futurystyczna gra

Cyberpunk 2077 na żywo. Japonia wygląda jak futurystyczna gra

Cyberpunk 2077 na żywo. Japonia wygląda jak futurystyczna gra
Źródło zdjęć: © © Teemu Jarvinen / [Instagram](https://www.instagram.com/teemu.jpeg/)
Marcin Watemborski
15.11.2019 12:58, aktualizacja: 15.11.2019 13:58

O tym, że Japonia jest nowoczesna, a panujący tam klimat wygląda jak wyciągnięty z gry albo filmu science fiction nie trzeba nikogo przekonywać. Fotograf Teemu Jarvinen pokazał to w świetnej serii zdjęć.

Gra "Cyberpunk 2077" to tytuł na czeka wielu miłośników futurystycznych wizji świata. Ma być fabularną grą akcji z otwartym światem i adaptacją gry RPG "Cyberpunk 2020". Akcja dzieje się w fikcyjnym Night City, a za jej produkcję odpowiada polskie studio CD Projekt Red, które ma na swoim koncie m.in. doceniony na całym świecie cykl gier ”Wiedźmin”, oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego.

Za reżyserię gry odpowiada Adam Badowski, a scenarzystą jest Stanisław Święcicki. Planowana premiera gry Cyberpunk 2077 ma się odbyć 16 kwietnia 2020 roku i miejmy nadzieję, że nie będzie żadnej obsuwy.

Mimo tego, że "Cyberpunk 2077" jeszcze nie wyszedł, jest inspiracją dla wielu artystów, w tym dla Teemu Jarvinena. Fotograf odwiedził Japonię w poszukiwaniu niecodziennych obrazów, rodem z futurystycznego filmu science fiction. Spędził tam 3 tygodnie, doskonale wiedząc, co chce pokazać.

Teemu Jarvinen realizuje swoje wizje głównie w nocy, opierając się na zastanym świetle oraz codziennych sytuacjach. Mimo tego, że Japończycy są przyzwyczajeni do takich widoków, to sprawiają one niemałe wrażenie na członkach innych kręgów kulturowych. Nie wiem dlaczego, ale to właśnie Azjaci kojarzą mi się z nowoczesnym światem. Być może dlatego, że miłują się w różnego rodzaju gadżetach oraz specyficznej estetyce – nawet w rutynowym działaniu. Ich stroje często wyglądają jak wyjęte z filmów, gier czy anime.

Seria ulicznych zdjeć, którą widzicie to połączenie motywów znanych z gatunku film noir, klimatu futurystycznego ”Cyberpunka 2077”, ”Łowcy Androidów” oraz ”Drogi do zatracenia”. Krajobrazy miejskie Teemu są mroczne z mocnym zaznaczeniem świateł, które rysują przeróżne kształty. Widoki, które ujął fotograf wyglądają nierealnie, obco i tajemniczo. Oprócz tego jestem zachwycony filmową estetyką wielu kadrów. Z powodzeniem wiele z nich mogłoby znaleźć się na okładkach książek o podobnej tematyce.

Więcej zdjęć znajdziecie na Intagramie Teemu Jarvinena.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)