Aplikacja Filmborn zamieni zdjęcia z iPhone'a na analogowe perełki

Aplikacja Filmborn zamieni zdjęcia z iPhone'a na analogowe perełki
Źródło zdjęć: © © Filmborn / [Facebook](https://www.facebook.com/filmbornapp/?fref=ts)
Mikołaj Rożek

08.11.2016 15:03, aktual.: 26.07.2022 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program Filmborn, stworzony przez firmą Mastin Labs na platformę iOS, pozwoli przerobić cyfrowe zdjęcia na podobieństwo tradycyjnych filmów.

Użytkownicy Adobe Lightroom i Photoshop mogą kojarzyć firmę Mastin Labs dzięki presetom imitującym wygląd tradycyjnych filmów. Stworzono ustawienia odwzorowujące efekt, jaki uzyskiwano robiąc zdjęcia na negatywach Fuji Pro, Ilford oraz Kodak Portra. Mastin Labs przenosi możliwość używania tych presetów na platformę mobilną iOS, przy pomocy aplikacji Filmborn.

Po zainstalowaniu programu otrzymujemy pełnoprawną aplikację do robienia zdjęć, której siłą napędową jest 9 wariantów imitujących negatywy, po trzy na każdy odwzorowywany film. Do dyspozycji dostaniemy Fuji 160 NS, Fuji 400 H-N, Fuji 400 H-B. Z grupy Ilforda udostępniono HP5, Pan F oraz Delta 3200, natomiast Kodak w postaci Portra 160, Portra 400 i Portra 800. Osobom nie mającym styczności z fotografią analogową nic te oznaczenia nie powiedzą. Uwierzcie, że są to jedne z najbardziej cenionych negatywów, jakich używano profesjonalnie.

Jeśli pojawi się w Was obawa, że nie ogarniecie, jak używać presetów, możecie być spokojni. Aplikację wyposażono przede wszystkim w instrukcję oraz szereg wskazówek, jak i dlaczego wykorzystać konkretne ustawienia. Tym samym aplikacja nabiera w pewnym sensie wartości edukacyjnych. Ponadto, każdy wariant możecie dostosować samodzielnie odpowiednimi suwaczkami. Trzeba też nadmienić, że umożliwiono szybkie i sprawne ustawianie balansu bieli, a nawet ostrzeżenia o przepaleniach podczas robienia zdjęć.

Patrząc na zdjęcia zrobione przy pomocy Filmborn, wraca ciepłe i pozytywne uczucie związane z robieniem zdjęć tradycyjnie. Widać, że technologia została przemyślana i dokładnie opracowana. Aplikację udostępniono w Apple App Store za darmo, więc nie pozostaje nic tylko pobrać i robić zdjęcia. Czy program zagości na urządzeniach z Androidem, na ten moment nie wiadomo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)