Maikel Brands zatrzymuje na zdjęciach piękno opuszczonych miejsc

Maikel Brands zatrzymuje na zdjęciach piękno opuszczonych miejsc
Źródło zdjęć: © © Maikel Brands / [Facebook](https://www.facebook.com/vacantphotography.nl/)
Monika Homan

03.04.2018 11:50, aktual.: 03.04.2018 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Budynki przeznaczone do rozbiórki, porzucone domy, których właściciele wyjechali i nigdy nie wrócili, kościoły, których nikt nie odwiedza od lat - to miejsca, które Maikel Brands przywraca do życia na swoich fotografiach.

Maikel Brands czyli "Vacant Photography" to holenderski fotograf, który upodobał sobie porzucone miejsca. Na jego zdjęciach znajdziemy opuszczone wnętrza szkół, kościołów i domów z Belgii, Holandii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburgu czy Szwecji.

Pokazuje on, jak w tych miejscach zatrzymał się czas. Eksploruje z aparatem budynki, które większość z nas ominęłaby bez najmniejszej refleksji. Odkrywa przy tym niesamowite wnętrza, a wraz z nimi fragmenty historii.

Na jego zdjęciach podziwiać możemy zarówno piękno bogato zdobionych willi, które wyglądają, jakby ktoś wyszedł tylko na chwilę. Zobaczymy również przerażające obrazy z opuszczonych szpitali. Wśród zdjęć Maikela widać dużą różnorodność - możemy podziwiać wielkie, puste hotelowe hole czy długie korytarze szkół. Zobaczymy też sypialnie, które sprawiają wrażenie przytulnych pomimo tego, że nikt w nich nie był od lat.

Wszystkie te fotografie łączy jednak nutka tajemnicy i nieco mistyczny klimat.

Jego zdjęcia zainspirowały nawet właścicieli siedemnastowiecznego, położonego we Francji zamku do odremontowania jego pięknych wnętrz.

Zdjęcia Maikela Brandsa możecie obejrzeć na jego profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)