Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy?

Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy?
Marcin Falana

20.03.2018 07:25, aktual.: 26.07.2022 18:06

Najlepsi twórcy czerpią inspirację z obszarów innych niż dyscyplina, w której pracują, a wielu fotografów jest tego najlepszym przykładem. Czy myśleliście kiedyś o wykorzystaniu w fotografii praktyk, stosowanych przez malarzy?

Warsztat malarski oferuje metodyczne podejście do malowania, które pozwala okiełznać talent i stworzyć konkretne dzieło. Korzystając z kilku porad jakie ma dla fotografów Vinny Le Pes możemy je zastosować przy fotografii, co może urozmaicić nasz warsztat. Ogólnie Vinny zachęca nas do "slow photography", czyli trochę wolniejszego, świadomego fotografowania i wizualizacji.

Secrets PAINTERS Know that PHOTOGRAPHERS Don't! - Creative Crossovers

Le Pes opowiada o tym, że malarze są często zmuszeni do zaprzestania pracy, gdy czekają na wyschnięcie farby i jak te przerwy mogą pomóc artystom tworzeniu lepszej sztuki. W filmie Vinny pozuje także jak fotografowie mogą poprawić swój warsztat, stosując podejście malarzy do kompozycji, anatomii i mieszania kolorów.

W erze cyfrowej, gdy chcemy wszystko jak najszybciej wrzucić do internetu, czasami tracimy z oczu to, co ma znaczenie. Może warto najpierw pomyśleć, a potem wykonać zdjęcie, zamiast strzelać setki identycznych zdjęć. Czerpiecie inspiracje dla swojej fotografii z innych dziedzin?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)