Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często!

Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często!

Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często!
Kasia Piotrowska
03.12.2018 08:25, aktualizacja: 26.07.2022 16:03

Turyści odpoczywający na jednej z Tajlandzkich wysp mieli ostatnio okazję zobaczyć wyjątkowe zjawisko. Cztery trąby wodne na raz "zatańczyły" nad powierzchnią wody. Takie rzeczy nie dzieją się często. Zobaczcie nagranie tego zjawiska.

Koh Lipe, jedna z tajlandzkich wysp jest wakacyjnym celem wielu turystów. Tropikalny klimat, lazurowa woda i piękne krajobrazy - idealne miejsce na leniwe wczasy. Kilka dni temu odpoczywający na plaży turyści mieli dodatkową atrakcję. Mogli oglądać niezwykłe widowisko: cztery trąby wodne uformowały się w pobliżu wyspy.

Trąba wodna to zjawisko, które polega na tworzeniu się wiru w kształcie leja tuż nad powierzchnią wody. Można ją nazwać "wodnym tornado". Sama w sobie, trąba wodna nie jest tam czymś nadzwyczajnym, zwłaszcza w czasie pory deszczowej, ale cztery obok siebie, to już niezwykle rzadkie zjawisko.

4 Tornadoes at once on Koh Lipe island in Thailand (Nov 25, 2018)

Mieszkańcy i wczasowicze zgromadzili się na plaży, kiedy nadciągnęły ciemne chmury. Chwilę po tym, uformowały się z nich cztery trąby wywołując zachwyt i zaciekawienie oglądających je turystów. Trąby wodne nie stanowią zagrożenia. Zwykle znikają po kilku minutach lub kiedy zetkną się z lądem.

Film nakręcony został przez Kim Puyu, która pracuje na wyspie.

  • Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś podobnego. Nie widziałem nawet jednej trąby wodnej, więc niesamowicie było zobaczyć cztery jednocześnie - powiedziała Kim "The Sun".
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)