Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często!

Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często!03.12.2018 08:25
Cztery "wodne tornada" na jednym zdjęciu. To nie dzieje się często!
Kasia Piotrowska

Turyści odpoczywający na jednej z Tajlandzkich wysp mieli ostatnio okazję zobaczyć wyjątkowe zjawisko. Cztery trąby wodne na raz "zatańczyły" nad powierzchnią wody. Takie rzeczy nie dzieją się często. Zobaczcie nagranie tego zjawiska.

Koh Lipe, jedna z tajlandzkich wysp jest wakacyjnym celem wielu turystów. Tropikalny klimat, lazurowa woda i piękne krajobrazy - idealne miejsce na leniwe wczasy. Kilka dni temu odpoczywający na plaży turyści mieli dodatkową atrakcję. Mogli oglądać niezwykłe widowisko: cztery trąby wodne uformowały się w pobliżu wyspy.

Trąba wodna to zjawisko, które polega na tworzeniu się wiru w kształcie leja tuż nad powierzchnią wody. Można ją nazwać "wodnym tornado". Sama w sobie, trąba wodna nie jest tam czymś nadzwyczajnym, zwłaszcza w czasie pory deszczowej, ale cztery obok siebie, to już niezwykle rzadkie zjawisko.

4 Tornadoes at once on Koh Lipe island in Thailand (Nov 25, 2018)

Mieszkańcy i wczasowicze zgromadzili się na plaży, kiedy nadciągnęły ciemne chmury. Chwilę po tym, uformowały się z nich cztery trąby wywołując zachwyt i zaciekawienie oglądających je turystów. Trąby wodne nie stanowią zagrożenia. Zwykle znikają po kilku minutach lub kiedy zetkną się z lądem.

Film nakręcony został przez Kim Puyu, która pracuje na wyspie.

  • Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś podobnego. Nie widziałem nawet jednej trąby wodnej, więc niesamowicie było zobaczyć cztery jednocześnie - powiedziała Kim "The Sun".
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)