Czy aparaty i obiektywy będę odblokowywane odciskiem palca? Są nowe patenty Canona

Czy aparaty i obiektywy będę odblokowywane odciskiem palca? Są nowe patenty Canona

Czy aparaty i obiektywy będę odblokowywane odciskiem palca? Są nowe patenty Canona
Marcin Falana
30.01.2018 12:30, aktualizacja: 26.07.2022 18:09

Możliwość odblokowania smartfona czy komputera za pomocą odcisku palca to funkcja dostępna w tych urządzeniach od dawna. Wygląda na to, że Canon może wprowadzić podobne rozwiązanie w swoich aparatach i obiektywach.

Najnowszy patent Canona (US Patent Application 20180012061) został wypatrzony przez serwis Northlight Images i oferuje więcej niż proste blokowanie i odblokowywanie aparatu. Czytnik linii papilarnych może być programowalny jak każdy inny przycisk tego typu, dzięki czemu może obsługiwać różne funkcje różnymi palcami, np. autofokus czy stabilizację itp. Krótko mówiąc, możemy mieć pod niego przypisanych tyle funkcji ile palców można do niego wygodnie zbliżyć.

Obraz

Pod względem bezpieczeństwa czytnik może być wykorzystany do całkowitego zablokowania aparatu, albo personalizacji pod różnych, zarejestrowanych użytkowników,np. gdy dziecko weźmie aparat, może on automatycznie po zeskanowaniu palca przełączać się w tryb Auto.

Obraz

Pisaliśmy już o wielu patentach Canona, które jednak nie pojawiły się w aparatach. Ciekawe, czy to rozwiązanie ma szanse zaistnieć w świecie aparatów fotograficznych. Brzmi ono ciekawie i nawet całkiem prawdopodobnie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o dostęp do zasobów aparatu. Dzięki blokadzie aparatu nikt nie będzie mógł przejrzeć ani skopiować zdjęć z zabezpieczonych nośników.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)