Czy bliźnięta naprawdę są takie same? Sportretował je Peter Zelewski

Czy bliźnięta naprawdę są takie same? Sportretował je Peter Zelewski30.03.2018 07:42
Czy bliźnięta naprawdę są takie same? Sportretował je Peter Zelewski
Źródło zdjęć: © © Peter Zelewski / [Instagram](https://www.instagram.com/peterzelewski/)

Peter Zelewski to fotograf z Londynu, który spędził ostatnie lata na badaniu tematu bliźniąt i ich podobieństw. Zastanawiał się, czy dwoje ludzi uważanych za identycznych, naprawdę tacy są oraz czy łączy ich mityczna więź, o której często słyszymy.

Ze względu na zamiłowanie Petera do fotografii ulicznej, postanowił robić zdjęcia swoim bohaterom na zewnątrz, przy naturalnym świetle. W projekcie Zelewskiego znajdziemy portrety bliźniąt obu płci, różnych wiekowo oraz pochodzących z innych środowisk. Fotograf chciał w ten sposób ukazać Londyn jako miejsce wielokulturowe.

Gdy zacząłem realizować projekt, chodziło bez wątpienia o stronę wizualną, którą uważam za najbardziej interesującą podczas fotografowania bliźniaków. Wraz z postępem, zaczęło chodzić o te drobne różnice, które występują u każdej pary ludzi.

Mimo tego, że bliźnięta na zdjęciach były ubrane tak samo i przybierały podobne pozy, Peter uchwycił ich indywidualny charakter. Zwróćcie uwagę na szczegóły, które różnią ludzi na zdjęciach – każdy ma coś indywidualnego na tych portretach.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)