Nadchodzi ofensywa Canona? Cztery nowe obiektywy na horyzoncie

Nadchodzi ofensywa Canona? Cztery nowe obiektywy na horyzoncie

Nadchodzi ofensywa Canona? Cztery nowe obiektywy na horyzoncie
Źródło zdjęć: © © MW
Marcin Falana
09.08.2017 09:51, aktualizacja: 09.08.2017 18:14

Zapowiada się, że Canon ma w zanadrzu kilka bardzo ciekawych obiektywów. Zaczynając od jasnej, stabilizowanej portretówki, przez dwa nowe obiektywy tilt-shift, a kończąc na szkle tego typu z możliwością makro.

Canon może nie jest najbardziej innowacyjną firmą, jeżeli chodzi o korpusy, ale pod względem optyki japoński koncern trzyma rękę na pulsie. Wystarczy wspomnieć o takich technologiach jak np. Blue Spectrum Refractive, żeby uzmysłowić sobie, na jakim poziomie jest optyka Canona.

Jasna, stabilizaowana portretówka

Niedawno pisaliśmy o nowym obiektywie Canon EF 85mm f/1.4L IS, który powinien pojawić się jeszcze w tym roku. Jasna portretówka ze stabilizacją i symbolem L na pewno będzie się cieszyć popularnością. Jednak to dopiero początek ofensywy Canona na nowe szkła.

Nowe obiektywy Tilt-shift

Serwis Canon Rumors donosi, że Canon zamierza uaktualnić obiektywy tilt-shift. Dwa nowe szkła tego typu Canon TS-E 45mm f/2.8L i Canon TS-E 90mm f/2.8L będą obiektywami z linii L, więc powinny oferować doskonałą jakość optyczną, szczególnie jeżeli mają współpracować z lustrzankami z dużą rozdzielczością jak Canon EOS 5DS i EOS 5DS R.

Tilt-shift z możliwością makro

Jednak najciekawiej prezentuje się trzeci obiektyw tilt-shift, o którym się dowiedzieliśmy - TS-E 135mm f/2.8L, który ma oferować także możliwości makro. Tego typu obiektyw może być hitem do fotografii makro, jedzenia i produktów, oczywiście pod warunkiem, że będzie oferował przyzwoite powiększenie, najlepiej 1:1. Przysłona w tym przypadku jest mniej ważna, istotne jest to, że dzięki pochyłom fotograf nie będzie już musiał składać zdjęć metodą focus stacking, co znacznie przyspieszy pracę.

Obiektywy Canona, które czekają w kolejce, potwierdzają, że zarówno obiektywy jak i korpusy Canona, przynajmniej te z najwyższej półki, to narzędzia dla profesjonalistów, którzy wiedzą, do czego je wykorzystać i dlaczego płacą za nie tak duże pieniądze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)