Czy Fujifilm zaprezentuje nowy aparat średnioformatowy na targach Photokina 2016?

Czy Fujifilm zaprezentuje nowy aparat średnioformatowy na targach Photokina 2016?

Czy Fujifilm zaprezentuje nowy aparat średnioformatowy na targach Photokina 2016?
Źródło zdjęć: © © P.HJack Follow / [Flickr](https://www.flickr.com/photos/36806634@N07/4571229452)
Marcin Watemborski
05.09.2016 07:29, aktualizacja: 07.09.2016 18:39

2 tygodnie dzielą nas od wycieczki do Kolonii na targi Photokina 2016, na których najwięksi na świecie producenci sprzętu fotograficznego zaprezentują swoje nowości. Ptaszki ćwierkają o aparacie średnioformatowym od Fujifilm. Mamy nadzieję zobaczyć bezlusterkowy średni format, zdecydowanie tańszy, niż Hasselblad X1D.

Według Fuji Rumors, nowy aparat średnioformatowy firmy Fujifilmbędzie bezlusterkowcem. Źródło podaje, że w dniu premiery mają zostać przedstawione również 3 obiektywy do nowego średniaka - dwa stałoogniskowe oraz jeden zoom. Dodatkowo ta dobra duszyczka przekazuje ciekawe informacje na temat nadchodzącego korpusu.

Aparat ma mieć matrycę o rozdzielczości 50 Mpix i podobno będzie wyglądał jak lustrzanka cyfrowa. Korpus zostanie zaprezentowany podczas targów Photokina 2016 w Kolonii, 19 września, a w sprzedaży ma pojawić się na początku 2017 roku. Wspomniany zestaw obiektywów będzie zawierał 2 obiektywy stałoogniskowe oraz 1 zmiennoogniskowy.

Byłoby świetnie, gdyby nowe dziecko Japończyków było utrzymane w stylistyce serii X. Wyobraźcie sobie, jak cudownie byłoby mieć coś nie tylko użytecznego, ale i po prostu ładnego. Jest to o tyle prawdopodobne, że Fujifilm najsilniej rozwija właśnie ten system i stał się on niejako znakiem rozpoznawczym firmy.

Niestety, nie wiemy jeszcze nic na temat fizycznych wymiarów matrycy, ale podejrzewam, że będzie to coś więcej niż 44 x 33 mm. Odnośnie obiektywów – cisza. Nie wiemy, jakie ogniskowe zostaną pokazane, celowałbym w standard, coś do portretu oraz spacer-zoom – od szerokiego kąta do standardu. Czas pokaże, czy nasze podejrzenia są trafne. Póki co – pozostaje nam czekać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)