Czy Fujifilm zaprezentuje nowy aparat średnioformatowy na targach Photokina 2016?

Czy Fujifilm zaprezentuje nowy aparat średnioformatowy na targach Photokina 2016?05.09.2016 07:29
Czy Fujifilm zaprezentuje nowy aparat średnioformatowy na targach Photokina 2016?
Źródło zdjęć: © © P.HJack Follow / [Flickr](https://www.flickr.com/photos/36806634@N07/4571229452)

2 tygodnie dzielą nas od wycieczki do Kolonii na targi Photokina 2016, na których najwięksi na świecie producenci sprzętu fotograficznego zaprezentują swoje nowości. Ptaszki ćwierkają o aparacie średnioformatowym od Fujifilm. Mamy nadzieję zobaczyć bezlusterkowy średni format, zdecydowanie tańszy, niż Hasselblad X1D.

Według Fuji Rumors, nowy aparat średnioformatowy firmy Fujifilmbędzie bezlusterkowcem. Źródło podaje, że w dniu premiery mają zostać przedstawione również 3 obiektywy do nowego średniaka - dwa stałoogniskowe oraz jeden zoom. Dodatkowo ta dobra duszyczka przekazuje ciekawe informacje na temat nadchodzącego korpusu.

Aparat ma mieć matrycę o rozdzielczości 50 Mpix i podobno będzie wyglądał jak lustrzanka cyfrowa. Korpus zostanie zaprezentowany podczas targów Photokina 2016 w Kolonii, 19 września, a w sprzedaży ma pojawić się na początku 2017 roku. Wspomniany zestaw obiektywów będzie zawierał 2 obiektywy stałoogniskowe oraz 1 zmiennoogniskowy.

Byłoby świetnie, gdyby nowe dziecko Japończyków było utrzymane w stylistyce serii X. Wyobraźcie sobie, jak cudownie byłoby mieć coś nie tylko użytecznego, ale i po prostu ładnego. Jest to o tyle prawdopodobne, że Fujifilm najsilniej rozwija właśnie ten system i stał się on niejako znakiem rozpoznawczym firmy.

Niestety, nie wiemy jeszcze nic na temat fizycznych wymiarów matrycy, ale podejrzewam, że będzie to coś więcej niż 44 x 33 mm. Odnośnie obiektywów – cisza. Nie wiemy, jakie ogniskowe zostaną pokazane, celowałbym w standard, coś do portretu oraz spacer-zoom – od szerokiego kąta do standardu. Czas pokaże, czy nasze podejrzenia są trafne. Póki co – pozostaje nam czekać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)