Czy iPhone 7 będzie miał optyczny zoom?

Czy iPhone 7 będzie miał optyczny zoom?
Marcin Watemborski

22.04.2016 08:35, aktual.: 26.07.2022 19:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku smartfonów fotograficznych ostatnio było głośno na temat podwójnych modułów aparatów, również w przypadku iPhone 7 oraz 7 Plus. Tym razem jednak skoncentrujemy się na innych doniesieniach traktujących o optycznym zoomie w nadchodzącym flagowcu Apple.

Trochę zapędziliśmy się w pogoni za podwójnymi aparatami w Huawei P9 i całkiem zapomnieliśmy o tym, że kiedyś pojawiły się pogłoski na temat iPhone 7 i możliwości posiadania przez niego optycznego zooma.

Nowy patent od Apple pokazuje jak firma będzie mogła sprawić, że optyczny zoom zmieści się w telefonie, bez potrzeby jego rozbudowywania. Jako pierwsi post o patencie zamieścili panowie z Apple Insider. Widać na nim projekt zagiętego obiektywu, który pozwoli na optyczne zbliżenie bez konieczności powiększania obudowy.

Obraz

Nie jest to pierwszy patent od Apple pokazujący peryskopowy obiektyw. Patrząc jednak na plotki, że iPhone 7 będzie miał dwa obiektywy – jeden szerokokątny, drugi tele – może mieć to sens i zamiast umieszczać dwóch szkieł – będzie zoom.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)