Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii?

Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii?

Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii?
Marcin Watemborski
14.04.2016 07:34, aktualizacja: 26.07.2022 19:06

Kodak Alaris to firma, która powstała w 2013 roku, po problemach Eastman Kodak. Wygląda na to, że i ta, jak jej dziadek, zaczyna popadać w poważne tarapaty.

Kodak Alaris odpowiada za produkowanie filmów fotograficznych i tym podobnych rzeczy. Pierwszy człon nazwy od razu przywodzi na myśl upadek legendy. Wszystko wskazuje na to, że Alaris powtórzy historię Eastman Kodak.

Firma zmierza do zamknięcia jednego z pięciu oddziałów, wymienionych na stronie internetowej. Jednostka, która znajduje się w Harrow, w Wielkiej Brytanii, ma zostać zamknięta w związku ze spadkiem napływających do fabryki zleceń produkcyjnych w przeciągu ostatnich 18 miesięcy. Będzie to miało wpływ na 250 z 3000 zatrudnionych w Alaris pracowników.

Obraz

W grudniu 2013 roku Lee Palmer, wiceprezes Kodak Alaris, powiedział w wywiadzie dla Harrow Times o pozytywnych prognozach dla firmy. Swoje zdanie opierał na tym, że zasoby kolorowego papieru negatywowego z całego świata są produkowane w jednostce w Harrow.

Niewiadomo jeszcze jak na obecną linię produktów Kodaka wpłynie zamknięcie oddziału w Wielkiej Brytanii. Z tego, co wiemy – żadna seria negatywów nie jest tam produkowana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)