Czy na tyle nowego iPhone'a znajdziemy 2 aparaty?

Czy tak będzie wyglądał iPhone 7 Plus?
Czy tak będzie wyglądał iPhone 7 Plus?
Źródło zdjęć: © © [Appleinsider](http://appleinsider.com/articles/16/01/27/applesiphone7plustosportduallenscamerabuiltonlinximagingtechnology)
Marcin Watemborski

01.02.2016 19:25, aktual.: 26.07.2022 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ulepszenie jednego z najbardziej popularnych aparatów na świecie może być ogromnym skokiem technologicznym i jakościowym. Apple planuje przedstawić podwójny aparat w nadchodzącym iPhone 7 Plus.

Portal Appleinspider donosi, że informacje pochodzą od Ming-Chi Kuo z KGI Securities, jednego z najlepszych analityków Apple. Mówi on, że technologia została stworzona przy udziale firmy LinX, która to została wykupiona przez Apple w kwietniu 2015 roku.

LinX był izraelskim startupem pracującym nad technologią wielokamerową, która miała pozwolić na otrzymywanie z telefonu obrazów jakości lustrzanek cyfrowych.

System aparatów LinX
System aparatów LinX

Kuo mówi, że spodziewa się premiery iPhone'a 7 oraz 7 Plus jeszcze w tym roku. iPhone 7 będzie miał standardowy aparat, natomiast wersja 7 Plus wyjdzie w dwóch wariantach – z pojedynczym oraz z podwójnym modułem aparatu.

Oba aparaty w 7 Plus będą wyposażone w 12-megapikselową matrycę, przy czym pierwszy ma odpowiadać za rejestrowanie obrazu z obiektywu szerokokątnego, a drugi z 2-3-krotnego tele.

Połączenie kąta widzenia oraz możliwości dwóch aparatów będzie miało wpływ na rozdzielczość obrazu, jakość zoomowania oraz głębię ostrości. Mac Rumors informuje, że ulepszenia mogą dotyczyć również pracy przy słabym świetle, redukcji szumu oraz mapowania 3D.

Póki co Apple nie wystosowało oficjalnych informacji na temat nadchodzących iPhone'ów, więc wszystko, co możemy zrobić to czekać i mieć nadzieję, że słowa Kuo się sprawdzą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)