Czy Nikon, którego kupiłeś, na pewno jest nowy? Sprawdź oznaczenia

Czy Nikon, którego kupiłeś, na pewno jest nowy? Sprawdź oznaczenia03.04.2018 07:25
Czy Nikon, którego kupiłeś, na pewno jest nowy? Sprawdź oznaczenia

Zastanawialiście się, czy wasze aparat na pewno jest nowy i ma zerowy przebieg? Na pewno tak! Skąd mamy gwarancję, że w sklepie nikt nie robi nas ”w konia” - żadnej. Właściwie po prostu wierzymy sprzedawcom na słowo. Nikon ma sposób na oznaczanie aparatów i obiektywów, które zostały odnowione.

Firma Nikon ma specjalny kod, którym fabryki oznaczają sprzęt odnowiony. Nie jest to nic, co wyczytacie w numerze seryjnym, ale obok. Wszystkie aparaty, obiektywy czy lampy błyskowe, które zostały odnowione mają na każdym z boków numeru seryjnego dwie małe kropki.

Najprościej – jeśli na waszym Nikonie przy numerze seryjnym nie ma kropek – macie 100 proc. nowy sprzęt, ale jeśli znalazły się tam dwa ”dziabnięcia” - przykro mi, ale wasz aparat trafił do fabryki na odnawianie.

Po lewej znajdują się oznaczenia nowego obiektywu, po prawej odnowionego.
Po lewej znajdują się oznaczenia nowego obiektywu, po prawej odnowionego.

Generalnie sprawa ma się tak, że sprzęty odnowione są praktycznie tak samo dobre jak, te 100 proc. nowe. Pod względem wyglądu oraz wydajności. Każdy z odnowionych aparatów, obiektywów czy flashy jest testowany pod każdym kątem.

Po lewej stronie jest numer seryjny nowego aparatu, po prawej odnowionego.
Po lewej stronie jest numer seryjny nowego aparatu, po prawej odnowionego.

Swoją drogą – jeśli zdecydujecie się sami na zakup takiego sprzętu, sprawdźcie cenę. Na logikę – powinna być niższa, prawda?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)