Czy w Sony a7R III zobaczymy 80-megapikselową matrycę?

Czy w Sony a7R III zobaczymy 80‑megapikselową matrycę?

Czy w Sony a7R III zobaczymy 80-megapikselową matrycę?
Marcin Watemborski
06.04.2016 07:27, aktualizacja: 26.07.2022 19:07

Sony jest znane z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na rynku fotograficznym. Firma wciąż uparcie dąży do zdominowania światka foto i wideo. Jak myślicie - co znajdziemy w nadchodzącym Sony a7R III?

Na horyzoncie, jak za mgłą widać, nadchodzącego sukcesora popularnego Sony a7R II – model z „III” na końcu. Jeśli myślicie, że rozdzielczość 50,6 Mpix w Canonie 5DS R to dużo, możecie być w błędzie. Ptaszki ćwierkają, że Sony a7R III może mieć matrycę o rozdzielczości 70-80 Mpix.

SonyAlphaRumors donosi o informacjach otrzymanych przez tajne źródło prosto z Japonii. Mówią one, że oprócz dużej rozdzielczości możemy się spodziewać ulepszonej stabilizacji matrycy.

Jeśli ktoś z Was zapyta o jakość obrazka, możemy domniemywać, że będzie na wysokim poziomie. Nowe obiektywy z serii Sony GM były testowane na matrycach o rozdzielczości przekraczającej 60 Mpix. Szkła takie jak 24-70 mm f/2.8 GM daje radę również przy kręceniu wideo w rozdzielczości 6K.

Swoją drogą – to na pewno nie koniec w walce na megapiksele. Canon pracuje nad czymś większym – 120-megapikselową matrycą. Oczywiście nie zapominajmy, że te małe punkciki na sensorze to nie wszystko – ważna jest rozdzielczość szkieł, dzięki którym otrzymamy dobrą jakość obrazka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)