Czy warto wybrać się na targi Film Video Foto 2013 w Łodzi?

Czy warto wybrać się na targi Film Video Foto 2013 w Łodzi?

Główne wejście na targi FVF w 2012 © KB
Główne wejście na targi FVF w 2012 © KB
Olga Drenda
15.03.2013 11:19, aktualizacja: 26.07.2022 20:18

W pierwszy weekend kalendarzowej wiosny w Łodzi odbędzie się już szesnasta edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video – FILM VIDEO FOTO. Co zapowiadają organizatorzy? Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji tego wydarzenia?

W Łodzi pojawi się ponad 140 wystawców (pełną listę można zobaczyć na stronie organizatora), z których wielu zdecydowało się na zorganizowanie prezentacji lub zajęć praktycznych. Ciekawie zapowiadają się oczywiście warsztaty fotografii i edycji zdjęć. Hitem są już zajęcia poświęcone fotografii kulinarnej, nie zabrakło też praktycznie zorientowanych warsztatów (portrety w słabym oświetleniu – warsztaty z Dariuszem Marcinkowskim, edycja zdjęć pod egidą Computer Arts, podstawy montażu filmowego, fotografia a prawo...).

Sony, Fujifilm, Panasonic i inni producenci zdecydowali się połączyć program warsztatów z prezentacją konkretnych linii aparatów. Oferta warsztatowa jest bogata i zważywszy na to, że większość wydarzeń jest otwarta dla wszystkich, którzy mają bilety, to bardzo atrakcyjna propozycja (informacje dotyczące biletów można znaleźć tutaj).

[solr id="fotoblogia-pl-65417" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1761,swiat-natury-i-cywilizacji-na-zdjeciach-finalistow-dziesiatej-edycji-smithsonian-photo-contest-galeria" _mphoto="smithsonian-photo-contes-44fd742.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2734[/block]

Wśród gości tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Tomasz Tomaszewski, Jacek Bonecki czy Marek Późniak, którzy poprowadzą prezentacje autorskie. W międzyczasie można odwiedzić wystawy m.in. Izabeli Urbaniak, Marcina Ryczka, wystawę zdjęć poświęconych Łodzi, a także zapowiedź czerwcowego Fotofestiwalu.

© Marcin Ryczek
© Marcin Ryczek

Na pewno wyprawę do Łodzi powinni rozważyć wszyscy, których interesuje praca na pograniczu fotografii i filmu – zapowiada się, że z prezentacji na targach można wyciągnąć niemało na temat jednego i drugiego (a przy okazji, zahaczając też o strefę audio, dowiedzieć się czegoś o produkcji dźwięku). Impreza jest też dobrą propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić trzy dni na intensywnej nauce nowych technik i doskonalenia warsztatu – zdecydowanie jest z czego wybierać.

Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video – FILM VIDEO FOTO

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ

Łódź, al. Politechniki 4

21-23 marca 2013

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)