Darmowe wideolekcje z mistrzem Steve'em McCurrym [wideo]

Darmowe wideolekcje z mistrzem Steve'em McCurrym [wideo]

"Afgańska dziewczyna", fot. Steve McCurry
"Afgańska dziewczyna", fot. Steve McCurry
Krzysztof Basel
11.11.2011 14:33, aktualizacja: 11.11.2011 15:33

10 minut spędzonych z mistrzem fotoreportażu to jak wiele dni nauki od przeciętnych fotografów. Steve McCurry mówi krótko, ale na temat.

Steve McCurry został spytany, jak wykonać dobre zdjęcie. Przyznacie, że to dosyć oklepane pytanie, ale warto wysłuchać, co na ten temat ma do powiedzenia mistrz fotoreportażu. Cykl składa się z 10 filmów, w których fotograf podzieli się podstawową wiedzą, potrzebną do wykonania solidnych zdjęć. Każdy minutowy odcinek będzie ukazywał się co pewien czas, mniej więcej co tydzień. Do tej pory w Sieci pojawiło się 5 odcinków.

Steve McCurry's One-Minute Masterclass: Don't forget to say hello

Steve McCurry's One-Minute Masterclass: Pick An Unusual Vantage Point

Steve McCurry's One-Minute Masterclass: Be In The Moment

Steve McCurry's One-Minute Masterclass: Humour Goes A Long Way

Steve McCurry's One-Minute Masterclass: The Need To React Quickly

Po następne odcinki zapraszamy na uk.phaidon.com.

Kim jest Steve McCurry? Pewnie większość z Was to wie. Jeśli nie, to odsyłam po więcej informacji do Wikipedii. W wielkim skrócie to znany i ceniony fotograf, który jest członkiem agencji Magnum Photos (od 1986 roku) oraz stałym współpracownikiem National Geographic. Zrobiło się o nim głośno w 1985 roku, kiedy jego zdjęcie afgańskiej dziewczynki wykonane rok wcześniej w pakistańskim obozie uchodźców Nasir Bagh zostało opublikowane na całym świecie, między innymi na okładce NG. Po 19 latach fotograf odnalazł nieznaną nikomu dziewczynę o intrygujących oczach.

McCurry fotografował na wielu konfliktach, między innymi w czasie wojny afgańsko-sowieckiej, iracko-irańskiej, konflikcie w Bejrucie, Kambodży, na Filipinach, podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej oraz interwencji wojsk NATO w Afganistanie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)