David Beckham z pięknym zagraniem. Przekazał swój Instagram ukraińskiej lekarce

David Beckham przekazał kontrolę nad swoim kontem na Instagramie ukraińskiej lekarce pracującej na pierwszej linii frontu. Były piłkarz chce w ten sposób zwrócić uwagę swoich obserwatorów na krytyczną sytuację w Ukrainie.

David Beckham z pięknym zagraniem. Przekazał swój Instagram ukraińskiej lekarce
Źródło zdjęć: © © David Ramos / Getty Images
Konrad Siwik

David Beckham, choć zszedł z boiska prawie 10 lat temu, nie może narzekać na brak popularności. Były piłkarz, który ma na swoim Instagramie prawie 72 milionów obserwujących, zdecydował się powierzyć swoje konto w ręce ukraińskiej lekarki.

Beckham, który jest również Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF-u, przekazał stery swojego popularnego konta na Instagramie Irynie Kondratowej, anestezjolog dziecięcej i szefowej centrum perinatalnego w Charkowie w Ukrainie. W ten sposób chciał podkreślić niesamowitą pracę personelu medycznego na pierwszej linii frontu, który nadal działa na obszarach dotkniętych rosyjską inwazją.

W nagraniu udostępnionym na swoim Instagramie Beckham zachęcił swoich fanów do przyjrzenia się pracy lekarzy, którzy poświęcają swoje bezpieczeństwo, aby ratować życie innych. Podziękował również wszystkim, którzy już przekazali datki na rzecz akcji UNICEF-u. Dzięki nim udało się dostarczyć do placówki generatory tlenu pomagające noworodkom przetrwać w przerażających warunkach.

Iryna na Instagramie Beckhama

Irina Kondratowa za pośrednictwem Stories na koncie Beckhama zamieściła filmy i zdjęcia pokazujące, jak wyglądała praca personelu na linii frontu podczas inwazji Rosji na Ukrainę i z jakimi wyzwaniami musieli się zmierzyć.

"Dzisiaj pokażę wam, jak pracujemy w czasie wojny i kim się staliśmy w czasie tych wojennych dni" – mówi lekarka. Iryna opowiada, jak pierwszego dnia wojny kobiety w ciąży i młode matki zostały ewakuowane do piwnicy, a personel musiał nauczyć się pracować w takich warunkach, podczas gdy trwały bombardowania i strajki.

Lekarka wyjaśnia, że jej dzień pracy trwa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Musi przebywać w szpitalu przez cały dzień, pracując nie tylko jako kierownik ośrodka i anestezjolog dziecięcy, ale także pomagając w logistyce, rozładunku towarów i oferując wsparcie emocjonalne.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)