David LaChapelle w doborowym towarzystwie w Warszawie już niedługo

David LaChapelle
David LaChapelle
Wojciech Gadomski

18.07.2013 07:30, aktual.: 26.07.2022 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już we wrześniu będziemy mogli obejrzeć wystawę "In God We Trust. Mozaika wyznaniowa w Stanach Zjednoczonych" w Zachęcie. Zbiorowa wystawa poświęcona jest religijności w USA.

Już we wrześniu będziemy mogli obejrzeć wystawę "In God We Trust. Mozaika wyznaniowa w Stanach Zjednoczonych" w Zachęcie. Zbiorowa wystawa poświęcona jest religijności w USA.

David LaChapelle jest najbardziej znanym fotografem spośród kilkunastu twórców zajmujących się różnymi dyscyplinami sztuki, którzy wystawią swoje prace w Warszawie. Artysta znany jest ze swoich płasko świeconych, sugestywnych zdjęć, na których uwiecznił najważniejsze postaci popkultury. W swojej pracy często opiera się na motywach religijnych. Dla przykładu "beatyfikował" Michaela Jacksona, a czarnoskóremu raperowi Kanye Westowi założył koronę cierniową; cykl fotografii z jego udziałem nazwał "Pasja Chrystusa". Zdjęcia z raperem będzie można obejrzeć w Zachęcie.

Zobaczymy też sceny biblijne z użyciem manekinów we współczesnej scenerii. Motyw sklepowych lalek powtarza się w cyklu "Ostatnia Wieczerza", w ramach którego artysta sfotografował głowy i dłonie kukieł - podobizn apostołów zapakowane w kartony. To jeden z jego ostatnich projektów, który również zawiśnie w warszawskiej galerii.

[solr id="fotoblogia-pl-65332" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://madmassa.fotoblogia.pl/1762,czy-david-lachapelle-trafia-do-wszystkich" _mphoto="zrzut-ekranu-2013-03-13--cac65df.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3024[/block]

David LaChapelle
David LaChapelle

W oczekiwaniu na solową wystawę LaChapelle'a (która może kiedyś gdzieś będzie) możemy się wybrać do Zachęty. Poza fotografiami króla skandalu na ekspozycji zobaczymy prace takich artystów, jak: Edgar Arceneaux, Huma Bhabba, Dzine, Angela Ellsworth, Generic Art Solutions (Matt Vis and Tony Campbell), Anthony Goicolea, Guerra De La Paz (Alain Guerra, Neraldo de la Paz), Karl Haendel, Christian Jankowski, Nate Lowman, Joanna Malinowska, Gianni Motti, Pepon Osorio, Adam Pendleton, Paul Pfeiffer, Rob Pruitt, Martha Rosler, Andres Serrano, Kim Sooja, Jim Shaw, Fred Tomaselli, Robert The, Bill Viola.

David LaChapelle
David LaChapelle

 

Wystawa czynna od 07.09 do 10.11.2013 r.

ZACHĘTA – NARODOWA GALERIA SZTUKI

pl. Małachowskiego 3

00-916 Warszawa

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także