Dbaj o oczy przed komputerem ? konkurs Fotoblogii i Hyabak

oko
oko
Maciej Kuś

21.10.2010 09:13, aktual.: 01.08.2022 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W konkursie Fotoblogii można wygrać zestaw przeznaczony specjalnie dla osób, które długo pracują przed komputerem. Aby go zdobyć, wystarczy udzielić odpowiedzi na dwa proste pytania.

Zanim przejdziemy do konkursu, garść ciekawostek:

Czy wiesz, że godzina spędzona przed monitorem to 5000 ruchów gałek ocznych? Szacuje się, że przeciętny polski internauta spędza ponad 5 godzin na dobę przed monitorem. Dodatkowo 3/4 polskich internautów w wolnym czasie ogląda telewizję. To wysiłek dla naszych oczu większy, niż są w stanie znieść.

Ochronę dla oka zapewniają łzy, a dokładnie odruch mrugania. Tymczasem wpatrywanie się w monitor czy ekran powoduje obniżenie częstości mrugania: zamiast 20-25 razy na minutę mrugamy nawet tylko 1-2 razy. Oko nie jest zwilżone dostatecznie łzami i w efekcie powierzchnia gałki ocznej nadmiernie wysycha. Bardzo szybko zaczynamy odczuwać zmęczenie i podrażnienie oczu, które z czasem narasta.

I wtedy na pomoc przychodzi HYABAK (wymawiaj "hjabak") - krople do oczu, które szybko przyniosą ulgę w przypadku zmęczenia oczu, nadmiernego łzawienia, uczucia podrażnienia lub pieczenia, swędzenia powiek, wrażenia piasku lub ciała obcego pod nimi. HYABAK jest szczególnie zalecany w przypadku noszenia soczewek kontaktowych i można go nabyć w aptekach bez recepty.

HYABAK jest sponsorem konkursu, który polega na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania poniżej:

  1. Co najbardziej cieszy Twoje oczy?
  1. Dlaczego krople HYABAK są bezpieczne?

Podpowiedzi możesz szukać na stronie internetowej hyabak.pl

Odpowiedzi należy umieścić w komentarzu do tego wpisu do 28 IX 2010.

Obraz

Redakcja Fotoblogii wspólnie ze sponsorem - producentem kropli HYABAK - wybierze 10 osób, które zostaną nagrodzone zestawami HYABAK (kosmetyczka zawierające krople, okulary żelowe, film edukacyjny).

W zamieszczanych komentarzach wymagamy stosowanie tzw. netykiety http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta. Komentarze niezgodne z zasadami będą usuwane.

Konkurs trwa do 27.10.2010.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)