Diana Instant Square - fotografia natychmiastowa z wymienną optyką

Diana Instant Square - fotografia natychmiastowa z wymienną optyką
Monika Homan

22.06.2018 10:03, aktual.: 22.06.2018 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lomography prezentuje pierwszy na świecie aparat do fotografii natychmiastowej z wymiennymi obiektywami i gorącą stopką. Konstrukcja działa dokładnie jak aparat Diana F, z tym, że zdjęcia zobaczycie od razu.

Diana F+ Instant Camera Classic to aparat do fotografii natychmiastowej z wymienną optyką. Dostępne są do niego obiektywy o ogniskowych: 110 mm, 75 mm, 55mm, 38mm i 20 mm.

Jego wygląd inspirowany jest aparatem średnioformatowym z lat 60. Choć zbudowany jest z plastiku, wiernie oddaje obraz klasycznego aparatu. Jest bardzo lekki i wydaje się być zabawką. Do tej pory dostępna była wersja tylko na wkłady Instax Mini. Teraz firma Lomography stworzyła kampanię na Kicstarterze, żeby wprowadzić na rynek wersję na kwadratowe wkłady.

Obraz

Aparaty te wyróżniają wśród "natychmiastowej" konkurencji możliwości kreatywnego fotografowania. Możecie eksperymentować z czasem naświetlania oraz wielokrotną ekspozycją. Aparat posiada też gorącą stopkę, więc można zamontować do niego lampę błyskowa.

Obraz

Przysłona i ostrość ustawiane są ręcznie, co też daje nam większe możliwości kreatywnego podejścia do fotografii natychmiastowej. Ten aparat pozwala na coś więcej, niż tylko proste pstryki.

Dodatkowo, do aparatu Diana Instant Square dostępnych będzie wiele akcesoriów, na przykład liczne, kolorowe filtry.

Obraz

Lomography określa ten aparat, jako nieprzewidywalny i niedoskonały. Jak piszą: "Niedoskonałości nie są wadami. To małe iskierki piękna. Każda urzeka swoją indywidualnością. Jesteś nieprzewidywalny, podobnie, jak Diana”.

Obraz

Cena samego aparatu w kampanii crowdfoundingowej to 65 dolarów. Później ma wzrosnąć do 100 dolarów. Pełny zestaw z obiektywami, filtrami, lampą i wymiennymi wizjerami kosztuje obecnie 255 dolarów. Produkcja ma zacząć się w listopadzie tego roku, a aparaty mają dotrzeć do klientów jeszcze przed świętami.

Więcej informacji znajdziecie na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)